Tagged: dziecko

dziecko

Zabawki które uczą

W obecnych czasach panuje błędne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w zbytnią przesadę. Dobrze jest przeznaczyć dziecku czas na swobodną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla najmłodszych dzieci idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Ciekawe i miłe w dotyku skupią uwagę małego odkrywcę na długi czas.

Co musimy mieć przygotowane na pierwsze dni naszego potomka

Gdy dowiadujemy się, że niebawem urodzi się nasz potomek dobrze wiemy, że musimy kupić dla niego sporo podstawowych produktów. Taka wyprawka dla noworodka to dość droga sprawa. Poza tym nie zawsze kobieta, która jest w ciąży może zrobić te zakupy. Przyszli tatusiowie też nie zawsze znajdują czas, a nawet, jeżeli by go znaleźli, to trudno byłoby im znaleźć to, czego potrzeba, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.

Zabawki bawią, lecz także edukują!

Dziecko, które nie uwielbia się bawić własnymi zabawkami bądź co bądź nie rodzi się za często. To w zupełności zwykły widok, gdy dziecko prosi swoich rodziców o kupno jakiejś zabawki. Wiadoma kwestia: polscy rodzice nie mogą spełniać autentycznie wszystkich próśb własnej pociechy i wcale nie rozchodzi się wyłącznie o ograniczone możliwości finansowe. Najzwyczajniej w świecie dziecko nie może być za bardzo rozpieszczone, bo później będzie miało dużo trudniejszy start w dorosłe życie. A w końcu zadaniem szanującego się rodzica jest to, aby zagwarantować swojej latorośli możliwie jak najlepsze życie!

Powinniśmy zatroszczyć się o kapcie dla dziecka

Najczęściej staramy się zapewnić własnym pociechom wszystko co najlepsze, zatem zanim coś nabędziemy, to przeglądamy daną rzecz po parę razy, poznajemy się z ocenami o niej. Ale czy wiemy jakie buty powinniśmy kupować dla własnego dziecka? Czy wiemy na co je wystawiamy kiedy karzemy mu maszerować w niewłaściwych butach?