• Bez kategorii

Zabawki które uczą

Współcześnie panuje złudne przekonanie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się jednak nie popadać w zbytnią przesadę. Musimy pozwolić dziecku na swobodną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla niemowląt idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Barwne i miłe w dotyku zajmą malucha na długi czas.

konsola

Autor: mac morrison
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy maluszek podrasta, przychodzi czas na pierwsze klocki.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis wycieczki firmowe, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego i Playmobil – kultowe i kojarzone przez wszystkich marki.

Klocki Lego Duplo zaprojektowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria poświęcona maluchom właśnie zaczynającym swoją ciekawą przygodę z klockami, dlatego wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych elementów, które pozwalają w prosty sposób kreować dziecięcy świat Lego – czytaj więcej.

Playmobil to firma z prawie 40 letnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil buduje wyobraźnię przestrzenną i może być ogromnie wciągająca. Takie zabawki mają za zadanie pomóc naszym maluchom w poznawaniu kolorów i doskonaleniu zdolności manualnych.

Kiedy nasze dzieci wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych oraz dziecięcych laptopów edukacyjnych, coraz odważniej sięgają po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wskutek tego zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole – wybierz konsole dla dziecka. Konsola do gier to wspaniała zabawa

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują dużo gier, w które można grać nie tylko za pomocą zwykłego pada, lecz także wykrywających ruch kontrolerów. Będąc w posiadaniu gier wyścigowych, samochodowych, mamy szansę zakupić gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę lub pedały.

Czy czas poświęcony na gry powinniśmy traktować wyłącznie jako rozrywkę? Czy gry to jedynie bezwiedne siedzenie przed telewizorem z padem w dłoni? Absolutnie. Gry wyrabiają spostrzegawczość i szybkość działania, wyobraźnię przestrzenną. Ćwiczą logiczne myślenie, kojarzenie faktów, zmuszają do podejmowania decyzji. Zwyczajnie, łączą przyjemne z pożytecznym.

You may also like...