W jaki sposób wychowywać własne maluchy?

W latach 90-tych upragnione zabawki można było pooglądać jedynie w Pewexach. Najzamożniejsi na urodziny otrzymywali kolorowe Barbie i prawdziwe klocki Lego. Teraz sklepy dla dzieci zachwycają także rodziców. Lalki monster high bardzo różnią się motywem od pospolitych Barbie. Sportretowani zostali tutaj trochę straszni uczniowie z wyjątkowej szkoły średniej dla „potworów”.

Moda z najwyższej półki dla dzieci i młodzieży

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik

Lalki są niebanalnie pomyślane i stworzone w ciekawej palecie barw. Lalki są oczywiście przeznaczone dla kobietek w wieku ponad dziesięć lat. Do kompletu da się dokupić również klimatyczne gadżety – np. notesy i plany lekcji. Lalki monster high są bardzo modne, zatem nie zdziw się, kiedy twoja pociecha sama poprosi cię o taki prezent.

Niestety zbyt wielokrotnie zwracamy uwagę na zabawki, które mają wyłącznie funkcję rozrywkową, w takim razie obligatoryjnie przy zakupie nowych koniecznie musimy zwrócić uwagę zarówno na elementy edukacyjne. Załączenie tego niezmiernie ważnego elementu pozwoli nam na uzyskanie bez wątpienia dobrego narzędzia edukacyjnego, dzięki któremu nasze dziecko zdobędzie dodatkowe umiejętności. Klocki (http://zabawkikreatywne.com/pl/klocki-magnetyczne-geomag) to od lat ulubione zabawki dla dzieci|zabawki dla chłopców|zabawki dla dziewczynek. Tutaj niewiele nie uległo zmianie – dzieci zawsze z rumieńcami patrzą na zestawy Lego. Za naszych czasów marzeniem była seria zmechanizowanych klocków, ale była praktycznie niedostępna.

Teraz w firmowych sklepach zabawkowych to rodzice biegają od półki do półki. Mówi się, że nigdy nie kupujemy tych klocków dla dzieci – zawsze robimy to dla siebie. Wielki zestaw Barbie to do dzisiaj najważniejszy element dzieciństwa. To niezmiennie nietanie zabawki, ale są łatwiej dostępne niż za naszych czasów. Pojawiają się nowe lalki, rozwijają się razem z nami i zawsze zyskują obecny kształt.

Sklep internetowy dla dzieci bez problemu pozwala przejrzeć bogaty świat najsłynniejszych dziewczęcych zabawek. Przesłodzone lalki mają swoją konkurencje – niektóre dziewczynki nie szaleją za różowymi lalami. Zabawki Monster High to ciekawa alternatywa, bo to iście demoniczne lalki w gotyckim stylu. Zdecydowanie to zabawki dla dziewczynek z nieco innego świata.

Zabawki dla dzieci

Autor: Sheila Sund

Pamiętajmy, iż zabawek kreatywnych jest sporo w polskich sklepach, no to nie lata 80 czy coś w ten deseń. Kiedy będziemy rozglądali się za zabawkami pobudzającymi kreatywność nie zapominajmy o jednym: niech to będą te zabawki, które również mogą rozwijać u dziecka zdolności interpersonalne. W obecnej erze na nieszczęście wzrasta ilość całkiem inteligentnych, kreatywnych dzieciaków, ale co z tych zalet, skoro przede wszystkim z winy własnych rodzicieli często nie mają niemalże wcale bliższego kontaktu z dziećmi w swoim wieku? Człowiek, który jest ponadprzeciętnie kreatywną osobą jest niemal skazany na sukces!