• Bez kategorii

Jakiego rodzaju zabawki warto kupować naszym maluchom.

W ostatnich latach rynek zabawek, jak również same zabawki zupełnie się zmieniły. Przede wszystkim jest ich dużo więcej i oprócz zwykłych lalek, drewnianych klocków czy samochodzików znajdziemy wiele różnorodnych zabawek z każdej kategorii i niejednego typu. Z łatwością więc kupimy świetną zabawkę przykładowo na prezent urodzinowy dla każdego dziecka.

pluszowy miś

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki Lego, które jeszcze kilkanaście lat temu były w naszym kraju czymś naprawdę niespotykanym i istniały tylko w kilku podstawowych rodzajach, teraz okazały się rozbudowaną branżą zabawkarskiego przemysłu, obejmującego klocki przeróżnych rodzajów, należące do takich działów jak chociażby miasta, baszty i rycerze, postaci z komiksów, straż pożarna, statek piracki i naprawdę dużo innych rodzajów.Dobrze jednak zauważyć, że niestety obecne zabawki przegrywają często z innego typu rozrywkami. Atrakcyjna stonoga zabawka będzie świetnym gadżetem do zabawy do chwili, kiedy nasza pociecha nie zetknie się ze światem komputerowym. Wtedy może zostać przysłowiowo „rzucona w kąt”.

Potrzebny będzie Ci link (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/wycieczki-samolotem/)? Nie martw się. W naszym następnym artykule wyszukasz to, czego poszukujesz. Zapraszamy!

Tak samo może się dziać z innego rodzaju zabawkami. Dlatego trzeba pamiętać, ażeby nie zezwalać dziecku na ciągłe przesiadywanie przed laptopem, tylko ciągle zachęcać do innego typu zabawy. Pilnujmy, żeby tradycyjne zabawki, przykładowo lalki albo choćby naklejki żelowe na okno stanowiły dla dziecka główne źródło zabawy, a nie wyłącznie gry na komputerze. Na całe szczęście sami możemy zadecydować kiedy jak również w jakim wymiarze czasowym pozwolić dziecku na spędzanie czasu przed laptopem.

zabawki

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Żadna gra na komputerze nie powinna zastępować dziecku pierwszego pluszaka czy też pierwszej lalki, z owego powodu w żadnym wypadku nie powinniśmy zastępować tych tradycyjnych zabawek, które czasami zostają z maluchami przez długie lata – kliknij tutaj, grami komputerowymi, które na pewno zostaną instalowane i usuwane z laptopa zaraz po ich ukończeniu, albowiem dziecko będzie przyzwyczajone do prędkiej, niezobowiązującej zabawy. Żadna gra komputerowa nie wykształci u dzieciaka takich dobrych uczuć jak miś czy inna tego typu zabawka. Jak można zobaczyć, tego rodzaju zabawki okazują się być cudownymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie, o których pociecha na długo nie będzie mógł zapomnieć.

Możesz również polubić…