Tagged: pieniądze

pieniądze

Gdy pracownik zacznie chorować – jakie podjąć czynności

W dzisiejszych czasach każdy stara się sporo czasu spędzić w pracy, bo wszyscy chcielibyśmy godnie żyć. Nie jest to proste, bo powinniśmy w jakiś sposób balansować między często niezbędnymi nadgodzinami, a udanym życiem w zaciszu domowym. Dlatego często ludzie mają ogromny stres, a to ma wpływ na słabszą wydolność organizmu, co z kolei wiąże się z tym, że ludzie, których zatrudniamy idą na chorobowe.

Najlepsze firmowe konto – które wybrać?

Nie zdołamy prowadzić własnego Przedsiębiorstwa bez konta w banku. Będziesz z niego korzystał prawie każdego dnia po to, aby wykonywać zakupy, wypłacać i wpłacać pieniążki, regulować płatności z pracownikami.

Trzeba już od początku uczyć dzieci oszczędzania

Ciągle trzeba mieć troszkę oszczędności

Bardzo łatwo, posiadając comiesięczny dopływ gotówki można się zapomnieć i zużywać wszystko co do grosza, czasami na przedmioty całkowicie zbędne. Dlatego trzeba dzieci już od maleńkości uczyć, że należy oszczędzać, że warto ciągle przemyśleć czy dany sprawunek jest potrzebny. Kiedy nauczymy je, by z każdego kieszonkowego, jakąś nawet niewielką cząstkę wkładały do skarbonki, to w dalszym życiu również będą potrafiły tak działać, a co się z tym łączy, będą miały zawsze zarezerwowane jakieś pieniądze na tzw. czarną godzinę.