Przydatne rady dotyczące dofinansowania z Unii

Unia Europejska to organizacja, która daje Polsce sporo szans – jeżeli jesteśmy chociażby trochę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa naszego kraju w owej organizacji. W ogóle to czas szybko idzie – przecież weszliśmy do Unii Europejskiej już 10 lat temu. Nawet politycy, którzy wcześniej byli mega krytykami wejścia Polski do Unii Europejskiej doskonale wiedzą, że całkowicie nie mieli odnośnie tego racji. Choć to i tak tylko politycy, a wszyscy wiemy, iż polityka to gra. Cóż, geopolityka jest jakby nie patrzeć nieubłagana – jeżeli nie chcieliśmy skończyć jak Ukraina, musieliśmy zagłosować na tak w unijnym referendum.

Bank Uni Europejskiej

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo cieszy, że Polacy okazali się mądrą nacją, chociaż tak naprawdę nie byliśmy akurat w tym aspekcie rodzinkami, ponieważ wszystkie państwa zagłosowały na tak…

Dobrze, iż właśnie tak się stało, bo choć Unia Europejska jest trochę chorym tworem, bardzo biurokratycznym, zbytnio lewicowym, to jednakże dał nam ogromną szansę. Zatem jeśli ktoś, jak wcześniej już zostało napisane, potrafi pokazać własną aktywność, ma możliwość odnieść niemały sukces. Na przykład ma okazję pozyskać unijne fundusze na założenie biznesu! W wielu przypadkach posiadamy umiejętnie napisany biznesplan, niemalże w 100% jesteśmy pewni, iż odniesiemy sukces w interesach, lecz cóż z tego, skoro najzwyczajniej nie mamy kasy na chociażby zatowarowanie, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, wizytówkę www, etc.

Kliknij na odnośnik szkolenia TOC, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, zawierający ciekawe informacje.

No zależy to wszystko od rodzaju oferowanych przez nas usług czy produktów. UE może dać pieniądze na praktycznie wszystko, choć pewnie taki oklepany szmateks raczej nie jest za bardzo lubiany.

Są tak naprawdę zróżnicowane rodzaje dotacji unijnych – można śmiało powiedzieć, że jeżeli dopiero rozpoczynamy biznes, a więc nie posiadamy nawet NIP-u oraz REGON-u, zapewne uzyskamy góra 20 tysięcy złotych. To oczywiście niemała gotówka: chociaż trzeba pamiętać, iż w żadnym razie dotacje unijne dla firm jak nie powinny być wydane na głupoty.

Z dosłownie każdej złotówki potem trzeba się rozliczyć, zatem jeśli ktoś sądzi, że kupi za unijną kasę DVD, wczasy w Tajlandii bądź gustowne ubrania, jest w ogromnym błędzie. To znaczy – taka opcja naturalnie istnieje, ale tak czy siak później przyjdzie unijna kontrola: a właśnie wtedy nie będziemy mieć dużo powodów do radości.

Możesz również polubić…