• Bez kategorii

Jakimi metodami wydajnie zarządzać swoją firmą przy użyciu specjalistycznych programów

Nie da się obecnie nowocześnie zarządzać swoją firmą bez wsparcia informatycznego. I chodzi to zarówno o infrastrukturę sieciową, komputery i serwery, ale także o specjalistyczne oprogramowanie, obsługujące wszystkie ważne procesy w firmie. Jednymi z najważniejszych programów, jakich używa większość przedsiębiorstw, są zaawansowane systemy do obsługi przedsiębiorstw, znane też potocznie jako systemy ERP.

CRM

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwiają one kompleksową obsługę wszystkich firmowych działów. Podstawą w większości z nich jest księgowość, gospodarka magazynowa oraz sprzedaż, ale jeżeli jest taka konieczność, to można uruchomić także moduł kadrowy czy ewidencję majątkową.

Większość systemów ERP może zaoferować także rozwiązania branżowe, dedykowane dla pewnej grupy firm, a także daje możliwość rozbudowania systemów – rozwiązania SAP dla różnych branż. Często może bowiem zajść konieczność dopasowania działania pewnych mechanizmów do specyfiki firmy, i wymagane jest, żeby dało się takie zmiany wykonać. Dzięki wykorzystaniu pakietów ERP można w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromną zaletą jest to, że wszystkie dane są ze sobą powiązane i informacje raz wprowadzone są od razu dostępne w innych miejscach.

Konkurencja jeśli chodzi o systemy (SP – fotowoltaika poznań) ERP jest duża, zagraniczni i krajowi dostawcy rywalizują na różne sposoby o klienta. Jednak jest jedna firma, o której słyszał chyba każdy, kto ma choć minimalną orientację na rynku takiego oprogramowania. Mowa tu jest oczywiście o firmie SAP, która stała się pionierem na rynku systemów ERP i po dziś dzień utrzymuje pozycję lidera wśród średnich i dużych przedsiębiorstw. Przeczytaj także: o projektowaniu rozwiązań IT.

Oprogramowanie SAP to kilkanaście niezależnych, ale ściśle współpracujących ze sobą modułów, umożliwiających obsługę wszystkich firmowych działów. W zależności od oczekiwań można kupić te, które będą wdrożone i uruchomione, a z reszty można pominąć albo pomyśleć później o ich uruchomieniu. SAP proponuje również dużo dodatkowych programów i narzędzi które współpracują z systemem ERP, przykładowo wiele firm decyduje się równocześnie na wdrożenie SAP CRM który umożliwia zarządzanie relacjami z klientami.

Możesz również polubić…