Dalsze wyjazdy z bobasem

Rodzice małego dziecka z reguły obawiają się pierwszych podróży z pociechą. Szczególnie gdy przypadają zimą, np. w okresie rodzinnych wyjazdów bożonarodzeniowych. Jeśli namyślamy się czy ze względu na maleństwo nie zrezygnować z urlopu, służymy radą: gdy dziecko jest zdrowe – oczywiście, ze tak! Odpocznijmy od dnia codziennego. Poczujemy się szczęśliwsi, a nasza Kruszynka razem z nami.

dziecko

Autor: Steve C
Fotelik jest najważniejszy. Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Szczególnie gdy mowa o naszych dzieciach. Ale mimo wszelkiej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, iż opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Dyktują swój wybór ceną, odkupują ”przechodzone” foteliki od obcych ludzi lub na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów. To prawda, wybór odpowiedniego fotelika nie jest prosty. Musimy więc gruntownie podejść do zagadnienia i po głębszym zastanowieniu się zaopatrzyć się w taki model, który zapewni maluchowi bezpieczeństwo.Głównie, powinniśmy zadbać aby fotelik dla dziecka pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, spełniającego potrzebne wymagania oraz certyfikaty. Najbardziej odpowiednim miejscem w samochodzie do montowania fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Oprócz fotelika, warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu, dlatego dobrym pomysłem są…niezawodne nocniki, higieniczne nakładki na WC i bezpieczne podesty.

Jeśli nie karmimy piersią, zabierzmy butelki, mleko w proszku (o przegotowaną wodę zadbamy podczas postoju), smoczki oraz picie dla dziecka. Potrzebne nam także okażą się akcesoria do przewijania malucha. Należy zabrać pieluszki na zmianę, krem przeciw odparzeniom, woreczki na zużyte pieluszki oraz zapas wilgotnych chusteczek. Dzięki chusteczkom możemy bezpiecznie i skutecznie umyć skórę dziecka. Równocześnie oczyszczają i pielęgnują, troszcząc się o zdrowie wrażliwej, dziecięcej skóry. Po ich użyciu najmłodszy członek rodziny jest czyściutki jak po zwykłej kąpieli. Warte uwagi mogą być także: kliknij i przekonaj się.

O ile będziemy mieć łut szczęścia, maluch zaśnie przez drogę. Przezornie powinniśmy zaopatrzyć się w zapas grzechotek, których dźwięk ukoi maluszka. A więc… w drogę!