• Bez kategorii

Zabawy młodych konstruktorów

W dzisiejszym świecie wielkim prestiżem cieszy się zawód technika. Nie dziwi zatem fakt, że znajduje to wyraz w grach naszych latorośli. Z uciechą więc wcielają się w rolę architektów miast czy zwyczajnie w rolę medyka. Ażeby gra była znakomita, trzeba przykładowo stworzyć kompletne miasto.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Wzór na to jest raczej banalny, starczy ociupinka pomysłowości, pudelka i już makieta skonstruowana. Na pewno na dworze wszystko może się miastem. Co jednak zrobić, jeśli nieduzi inżynierzy nie mogą bawić się w ogrodzie, bo pada. Wtenczas z pomocą nadchodzą klocki. I znowuż tak samo jak na dworze możemy wybudować Paryż. Dziadkowie obecnych latorośli mieli jedynie swoją wyobraźnię i zrobione z drewna kostki z których konstruowali miasteczka.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku dwudziestego pierwszego wieku, maluchy mają zdecydowanie łatwiej, wystarczy zestaw Lego City, i po sprawie. W kilkanaście minut powstają ambulanse, wozy straży pożarnej, porty lotnicze albo posterunki policji, razem z więzieniami. Nie wybuchają wtenczas kłótnie o to, co ta czy tamta konstrukcja przedstawia. Zestaw Lego City przeznaczony jest dla dzieciaczków wieku od 5 lat, które potrafią już myśleć abstrakcyjnie, bez trudności z zadanych podobnych sobie fragmentów składają nowe przedmioty. Zestawy te spokojnie można zaliczyć do kategorii pouczających, bo uczą latorośle rozwiązywania problemów, uczą że z identycznych elementów przy odrobinie pomysłowości mogą oni zbudować absolutnie oryginalne obiekty.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak uważasz, to kliknij też na oryginalny serwis (https://www.klubtanca.pl/), który posiada nie mniej cenne dane.

Zestaw Lego City zawiera w jednym opakowaniu przynajmniej 2 możliwości, przykładowo z tych samych detali da się stworzyć samochód policyjny i samochód wyścigowy. Wybór wariantu zależy jedynie od użytkownika.

Rodzic dziecka w czasie zabawy ma możność stymulować ręczne zdolności potomka, co z cała pewnością przyda się w życiu przedszkolnym lub też dorosłym. Rzecz jasna jest to również sposób na pogłębienie więzi dzieci z rodzicielami. W ciągu tychże zabaw, mamy szansę poprzez zabawę nauczyć potomka, że do postanowionego pokłosia dochodzi się pomału, przez sukcesywne realizowanie uprzednio ułożonego projektu.

U starszych dzieciaczków może być seria klocków Lego City przyczynkiem do objaśnienia niektórych nieskomplikowanych zjawisk matematycznych. Dla przykładu działania równoważni. Wbrew utartym schematom jest to zabawa miła nie tylko dla dzieciaków ale także dla ich opiekunów. Odpowiednio wyreżyserowana może stać się wspaniałą rozrywką a zarazem nauką i sposobem na nudny, zimowy dzień.

Możesz również polubić…