Dzisiejsze sklepy dziecięce

Obecnie sklepy z artykułami dziecięcymi są przepełnione. Wybierać możemy spośród artykułów dopasowanych do wieku oraz płci dziecka. Zaczynając od zabawek edukacyjnych, chodzików, artykułów higienicznych po krzesd i wózki. Wszystko zależy od tego ile chcemy wydać i naszej wyobraźni.

Artykuły dla młodych matek.

Zabawki

Autor: La Millou
Źródło: La Millou

Życie świeżo upieczonej mamy bywa bardzo ciężki, nieprzespane noce, góra prania a a także całodobowa opieka może dać się odczuć. Z ułatwieniem przyszli firmy produkujący asortyment dla dzieci i mają w ofercie produkty ułatwiające przewijanie, kąpanie czy karmienie. Mamy ogromny wybór podgrzewaczy do mleka, urządzeń rejestrujących płacz dziecka z drugiego pomieszczenia. Dobrym podarunkiem dla rodziców starszych dzieci, będzie z pewnością krzesełko do karmienia. Z jego pomocą dziecko nie wybrudzi nam ścian i mebli w czasie karmienia a my, będziemy w stanie swobodnie je karmić.

Co kupuje się współczesnym dzieciom?

Drewniane żołnierzyki czy porcelanowe lalki chociaż wciąż wywołują radość dziecka to nie są już tak popularne jak kiedyś. Obecnie wyparły je edukacyjne zwierzątka, które oprócz przykuwającego wzrok wyglądu spełniają rolę nauczającą – świecą, śpiewają, naśladują odgłosy zwierząt albo mówią. Wszystko w celu wspomagania rozwoju naszych pociech i od najmłodszych lat je edukować.

Nauka i zabawa.

Zabawki edukacyjne są idealną formą nauki przez zabawę ale pamiętać należy również o zapewnieniu dziecku kontaktu także z zabawkami starodawnymi – jak na przykład konik na biegunach czy . Zapewniają one nie tylko dobrą zabawę, ale również wspierają rozwój układu kostno-mięśniowego dziecka i uczą koordynacji.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Współczesne sklepy z produktami dziecięcymi wspierają zarówno młode jak i bardziej doświadczone mamy w wychowywaniu dziecka. Mają w ofercie to wszystko, czego kiedyś tak bardzo brakowało. Bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka z wyjątkiem zabawek, jest także zabawa na dworze. Pamiętajmy aby spacerować z dzieckiem i o zapewnieniu kontaktu z innymi dziećmi. Wspinanie się po drabinach, huśtanie na huśtawkach czy zabawy na karuzeli zostają we wspomnieniach i towarzyszą nam w dorosłym życiu (zobacz także zabawki ogrodowe dla dzieci).