Czy wakacje w siodle są dobrym pomysłem na wyjazd dla najmłodszych? Jakie są plusy?

Wakacje to taki czas kiedy nasza pociecha może odpocząć od obowiązku uczęszczania do szkoły. Planując ten czas dziecku dobrze będzie oprócz odpoczynku albo też spędzenia części wakacji w gronie rodziny, pomyśleć również o pożytecznym wykorzystaniu wolnych chwil. Świetnym pomysłem na wyjazd dla dziecka mogą być wakacje na kursie jazdy konnej. Dlaczego warto pomyśleć o takim wyjeździe dla naszej pociechy?

jeźdzcy na koniach na łonie natury

Autor: Shannon Veerkamp
Wyjazd na tego typu obóz choćby na tydzień lub dwa to doskonała nauka samodzielności dla dziecka. Nie może już bowiem cały czas liczyć na to, iż zwróci się do rodzica z każdą rzeczą. Dzięki temu dziecko będzie musiało poradzić sobie samo w niektórych sprawach. Może najpierw być to dla niego trudne, natomiast po czasie będzie bardziej pewne siebie i zrozumie, iż samo poradzi sobie z niektórymi rzeczami. Nawiąże nowe znajomości i na pewno z chęcią spędzi czas z dziećmi w swoim wieku.
Tego typu wyjazd to świetny czas na nauczenie się nowych rzeczy. Jazda konna nie należy do najprostszych i tym bardziej dla małego dziecka może okazać się dość stresująca z początku, kiedy trzeba przełamać strach przed tak dużym zwierzęciem. Dlatego lepsze efekty da nauka intensywna przez kilka tygodni, bo dziecko zdąży przyzwyczaić się szybciej do zwierzęcia aniżeli chodząc na zajęcia na przykład raz w tygodniu- całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić (całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić). Jazda konna to również wiele zalet dla zdrowia dziecka. Wpływa doskonale na polepszenie kondycji i wydolności, jednak prócz tego oddziałuje ona niemal na każdy mięsień ciała, powoduje również ich rozluźnienia. W idealny sposób można dzięki takim zajęciom korygować różne wady postawy.

Sprawdź ten link – znajdziesz tam podobne treści, zatem to opracowanie (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/3-sposoby-na/) prezentowanej sprawy z pewnością też będzie warte Twojego zainteresowania.

Nadawać można prostą postawę ciała. Niestety sporo dzieci ma skłonność do garbienia się, co jednak można za pomocą jazdy konnej zmienić.

dzieci na koniach
Nie od dzisiaj hipoterapia wykorzystuje zbawienny wpływ jazdy konnej zarówno na sferę fizyczną jak również psychiczną człowieka. O tym, że pomaga osobom nie w pełni sprawnym odzyskać sprawność ruchu to wiemy, jednak pomaga także dzieciom z trudnościami emocjonalnymi. Pozwala przezwyciężyć strach, uczy koncentracji, pomaga w stanach nerwic, rozluźnia i sprawia, że dziecko ma dużo motywacji do wykonywania powierzonych zadań, a w konsekwencji uczy zdyscyplinowania. Dziecko jest bardziej pewne siebie i samodzielne, co wpływa w pozytywny sposób na jego rozwój. Jak widać zalet jest tak dużo, że warto takie spędzanie czasu na obozie brać pod uwagę.