Wersje wózków dla dzieci, czyli na co patrzeć podczas wybierania wózka dla swojej pociechy.

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką będą musieć podjąć młodzi rodzice będzie zakup odpowiedniego wózka. W sprzedaży jest ich bardzo dużo, samych rodzajów wózków jest parę, a w każdej grupie swoje modele oferuje kilkudziesięciu producentów. Ponieważ zakup wózka to jeden z poważniejszych wydatków w domowym budżecie, to należy dobrze zastanowić się nad potrzebami i wybrać taki model, który będzie najlepszy dla dziecka, ale równocześnie praktyczny dla rodziców.

wózek

Autor: US CPSC
W związku z tym że dziecko bardzo szybko rośnie, to w różnych momentach życia będzie potrzebować różnego wózka.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (www.tablicowo24.pl/kategorie/tablice-korkowe/) inne nasze portale, które prezentują to zagadnienie – na pewno także Cię zafascynują.

W początkowych miesiącach przewożone jest tylko w pozycji leżącej, natomiast w następnych już na siedząco, więc w rzeczywistości potrzebne będą dwa rodzaje wózków. Niektórzy wolą kupić oba niezależnie, na początkowe miesiące wygodne, głębsze gondole, a później lekkie wózki spacerowe. Niedogodnością tego rozwiązania jest konieczność podwójnego zakupu, ale w zamian można wybrać wózki dostosowane do potrzeb – szczegółowe info.

Kolejnym rozwiązaniem są wózki dziecięce wielofunkcyjne, łączące w sobie rolę wózka spacerowego oraz gondoli, są one coraz chętniej kupowane przez młodych rodziców – sprawdź informacje. Podczas zakupu wózka Graco poza względami praktycznymi trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych spraw.

wózek

Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo – tu nie można iść na żaden kompromis, bo w końcu od tego będzie zależeć zdrowie a być może nawet życie malucha. Wózek musi mieć oczywiście wszystkie wymagane atesty, ale tak samo istotne jest sprawdzenie, jak zapinają się w nim pasy i czy dziecko nie da rady łatwo z niego wypaść.

Dla rodziców duże znaczenie miała także będzie praktyczność – przecież trzeba będzie ten wózek pchać przez kilka pierwszych lat. Koła wózka raczej powinny być duże, najlepsze będą pompowane, bo dużo wygodniej się na nich jeździ, zwłaszcza na naszych zdemolowanych chodnikach ma to duże znaczenie. Przydatne są także regulowane rączki, dzięki temu w wózku Chicco można dopasować ich wysokość do wzrostu. Wózki spacerowe przeważnie mają prosty sposób składania, warto również sprawdzić czy po złożeniu zmieści się do bagażnika.