• Bez kategorii

Stymulowanie rozwoju małego dziecka przez zabawę. Gdzie szukać inspiracji, które dadzą maksimum pozytywnych efektów?

Każda mama pragnie dla swojego malucha jak najlepiej. W efekcie zapewnienie małemu człowiekowi dostępu tylko do najlepszych rozwiązań od odzieży przez zabawki po powszednie zabawy w przestrzeni domowej oraz poboczne rodzaje aktywności jest priorytetowe.

.
dzieci

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
By znaleźć pomysł na kreatywne zabawy z dzieckiem wcale nie ma powodu odchodzić daleko . Najłatwiejszym sposobem jest spytanie się jak dzieci spędzają czas w żłobku lub przedszkolu. Rozwojowe zabawy to przecież podstawa każdego dnia w tego sortu placówkach. Ogólnie przyjęte tendencje wymuszają na wychowawcach pro rozwojowe podejście w stosunku do dzieci. Zainteresowanie małego człowieka zabawą do łatwych się nie zalicza, z prostego powodu – maluch potrafi błyskawicznie stracić zainteresowanie daną aktywnością. W rezultacie staje się ona znakiem stopu, który może efektywnie blokować rozwój malucha. Profesjonalna kadra w żłobkach lub przedszkolach dysponuje latami różnorodnych doświadczeń, skutkiem czego jest w stanie dobrać jak i wskazać sprawdzone opcje na kreatywne zabawy z dzieckiem.
chłopiec na placu zabaw

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu rozwiązania wzięte z przedszkoli czy żłobka dają znacznie lepsze rezultaty niż metody prób i błędów. Jeżeli dziecko chodzi do przedszkola/żłobka to powielenie wykonywanych aktywności w przestrzeni domowej będzie stanowiło dla niego jako przedłużenie zabawy . W efekcie cały proces rozwojowy nie jest zaburzony.

Istotne jest to, że informacje, które ma ta witryna, Cię olśniły. Kliknij więc na odsyłacz i przeczytaj na stronie (http://www.asterion.com.pl/terapia-kobiet-w-ciazy/) opisywane materiały.

Innym miejscem, w którym warto poszukać inspiracji do zabaw jest byle jaki blog dla mam.

Nawet jeżeli nie wykorzystamy zamieszczonej na stronie rady, to umożliwi nam ona wydajniejsze dotarcie pomysłu na zabawy z maluchem. Blog dla mam to współcześnie jedno z głównych źródeł informacji dla rodzica. Warto na jego podstawie zaznajomić się z tym czego różne doświadczenia nauczyły innych.

You may also like...