Ponieważ w dobrych butach zabawa jest bardziej przyjemna!

Zima ma się już ku końcowi, zatem czas wymienić garderobę na wiosenną, zaś zimową schować na dno szafy. Jak wiemy, szczególnie wrażliwe na zmianę temperatur są nasze pociechy, z tego względu dobrze jest przyjrzeć się obowiązującym trendom na sezon wiosna-lato 2015 w modzie dziecięcej. Ale nie będzie to przegląd wiosennych sukienek, a…butów.

buty dla dzieci

Autor: C x 2
Podstawowa zasada – powinno być barwnie i praktycznie. To prawda, nie jest to łatwa rzecz wyszukać półbuty, sandały i trzewiki dla swojej pociechy, mając na uwadze, by były wygodne, trwałe i piękne. Dlatego eksperci od dziecięcego obuwia, projektanci oraz szewcy, rewelacyjnie łączą funkcjonalność i wygląd, właśnie po to, by komfort nie ograniczał stylu.

link

Autor: US CPSC

Modele zaprojektowane specjalnie do uprawiania aktywności fizycznej, także eleganckie, wybierane na bardziej „formalne” uroczystości – tyle modeli obuwia, ile okazji do ich zaprezentowania.

Masz ochotę poszerzyć własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej ręczniki z haftem informacji.

Obecnie wybór dziecięcych bucików jest tak duży, że możemy znaleźć nie tylko markowe obuwie, lecz co więcej takie, którego model i detale w stu procentach spodobają się małemu człowiekowi. Warto pamiętać, iż w wybranych samodzielnie butach dziecko będzie chodziło o wiele chętniej niż w tych, kupionych przez nas. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pokazanie dziecku kilku par butów, aby dokonało odpowiedniego wyboru. Przykłady butów dla dzieci możesz zobaczyć w tym miejscu – tutaj więcej.

Pamiętajmy, że w modzie dziecięcej liczy się przede wszystkim komfort. Dziecku przede wszystkim powinno być wygodnie, buty nie powinny ograniczać ruchów dziecka. Kluczowe jest również bezpieczeństwo, z tego względu zrezygnujmy z ćwieków czy innych ostrych wykończeń.Niektórzy mówią, że najważniejsza jest usztywniona stopa. Inni, że łatwo zginająca się podeszwa. Miękka skóra naturalna to dla wielu rodziców wyznacznik odpowiednich butów dla dziecka, inni zwracają uwagę na miękkie, higieniczne materiały, albo uważają, że ,,stopa powinna oddychać!’’. I któż ma rację? Bez cienia wątpliwości wszyscy, ponieważ należycie dobrane buty to zdrowe stopy malucha!

Aktywne dzieciństwo jest pełne wspinaczek, skakanek i nauki jazdy na deskorolce. W dobrych butach zabawa jest jeszcze lepsza!