• Bez kategorii

Zabawki z drewna znów coraz chętniej kupowane są się na naszym rynku

Choć dzień dziecka już minął, ale każdy rodzic wynajdzie okazję, by czymś cudnym obdarować naszych miluśniśkich. Wielość i jakość zabawek oferowanych na naszym rynku może niejednego rodzica przyprawić o zawrót głowy.

Pomyślmy też przy zakupie zabawki również i na dobór materiału. Większość zabawek wykonywana jest bowiem z tworzywa sztucznego.
mebelki dla lalek

Autor: Wola
Źródło: Wola
Fundacja Na Ratunek
Gdybyśmy jednak pokusili się o wybór zabawek drewnianych? Mianowicie kuchnia drewniana dla dzieci, może stać się znakomitym prezentem dla każdej dziewczynki – link. Przy niej niejedna mamusia westchnie i tym radośniej przystąpi do radosnej zabawy z swoją małą dziewczynką. A po co właśnie drewniane, zapytać może każdy? Przede wszystkim dlatego, że zabawki z drewna są wytrzymałe. Drewno jest odporniejsze na uderzenia, upadnięcia, niż plastik. Plastik wgniata się, jakaś część może odpaść lub ile kosztuje hulajnoga wyczynowa się odkleić. Nie ma o związku gdy używamy zabawek wykonanych z drewna, które zazwyczaj są wykonane z całego kawałka materiału, bez dodatkowych, czasem groźnych elementów. Zabawki drewniane są też prostsze niż te z tworzywa sztucznego. Dodatkowym atutem zabawek z drewna okazuje się że są naturalne. Znaczna część rodziców przywiązuje ogromną wagę, do faktu co noszą nasze dzieci, co zjadają oraz czym się bawią – pod tym adresem bez problemu uzyskasz pomoc. Drewno jest więc oczywiście najbardziej naturalnym materiałem do zabawy.

ciąża

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniane potrafią być więc mebelki dla lalek lecz również łuk dla chłopca.

Mama i tata, a już na pewno dziadkowie pamiętają, że kiedyś, gdy nie było jeszcze plastikowych zabawek, kawał kija był najlepszą zabawką. Był też doskonałym źródłem ogromu niezwykłych pomysłów na zabawę. Inwencja dzieci nie jest bez znaczenia.

Możesz również polubić…