Podatniku, rozliczyłeś się?

Nikogo nie trzeba przekonywać do zalet elektronicznego składania deklaracji rocznej PIT. Szybko, sprawnie, a co ważne, bez wizyt w urzędzie skarbowym, na poczcie spełnimy nasz coroczny obywatelski obowiązek.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

W przeszłości korzystaliśmy z klasycznych formularzy, które uzupełnialiśmy ręcznie. Ta metoda odchodzi do lamusa, z racji iż pojawiły się programy do składania pit online. Dziś PIT-y jesteśmy w stanie w łatwy sposób wypełnić samodzielnie, w wygodnym fotelu – zobacz PITY 2015. To łatwe, wystarczy tylko posiadać internet oraz postępować krok po kroku z podaną na stronie instrukcją. Zrozumiałe menu ułatwia rozliczenie nie niepokojąc się o to, że pominięte zostaną istotne informacje, które w należycie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Następnie wypełniony formularz możemy przesłać do urzędu skarbowego drogą internetową.

Termin składania zeznań podatkowych osób fizycznych rozliczających się na formularzu PIT-37, PIT-36, pit 38 mija 30 kwietnia pit online. Wskazane jest wywiązać się z obowiązku przed końcową datą rozliczenia, bo przez co przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.
Dodatkowo nie warto warto czekać do „ostatniej chwili”, albowiem może się okazać, że serwery nie wytrzymają gwałtownego zainteresowania ze strony podatników toteż system nie będzie normalnie działać.

Cóż, sporo obywateli demonizuje kwestię rozliczania PIT. Dodatkowo media w pewnym sensie „nakręcają” to poczucie, jak skomplikowana jest to czynność. Podatnicy nie mają przekonania, że są wystarczająco kompetentni w tym temacie. A przecież wystarczy zainteresować się systemami rozliczania deklaracji rocznej podatkowej, które znacznie uproszczą wypełnienie PIT. Laikowi minie na wypełnianiu kilka godzin, ale pozostaje zadowolenie oraz kilkadziesiąt złotych w domowym budżecie. Należy również mieć dystans do ogłoszeń, które wabią bardzo atrakcyjnymi sumami za taką usługę. Niska cena może może mówić o tym, iż obliczeń dokona amator.

Czy pragniesz, zgłębić następne informacje? Jeśli tak, to wejdź na ten link oraz zobacz w artykule (http://www.wfirma.pl/program-do-fakturowania) więcej danych. One niewątpliwie też Cię zainteresują!

Ma to o tyle znaczenie, że za wszelkie niezgodności w PIT odpowiada nie rozliczający, a osoba, która się pod zaznaniem podpisała, a więc podatnik.

Możesz również polubić…