W jaki sposób lepiej zarządzać swoim czasem?

Najczęściej zresztą coaching biznesowy ma pozytywne skutki. Proces ten polega zwykle na spotkaniach specjalnie wykształconych pracowników z dyrektorami przedsiębiorstw i innymi ludźmi, zajmującymi tam odpowiedzialne stanowiska. Takie działanie może z znaczny sposób pomóc w późniejszym działaniu firmy, a z pewnością pomaga coachowanej osobie w kierowaniu nią. O rosnącym zainteresowaniu tego rodzaju usługami świadczyć może wysoka częstotliwość wyszukiwania w Internecie haseł w rodzaju „coaching Warszawa”. Jak już zostało wspomniane, wykwalifikowany coach powinien posiadać zbiór konkretnych przymiotów i umiejętności, by być w stanie skutecznie wypełniać swoje obowiązki. Cechą indywidualną, która stosunkowo często się pomija, a jest bardzo istotna, jest miłe usposobienie i umiejętność łagodnego porozumiewania się z innymi.

szkolenie

Autor: NAVFAC

Coach by osiągnąć swój cel musi być człowiekiem zdecydowanym, nie może jednak rozmawiać z daną osobą w sposób niemiłu, może to bowiem doprowadzić klienta do zamknięcia się w sobie. Skuteczność coachingu wymaga dużej cierpliwości, a przede wszystkim wyrozumiałości. Bardzo cenna jest umiejętność wchodzenia w rolę innych osób i rozumienia ich działań (sprawdź korzyści). Dlaczego tak jest? Powodów takiego stanu jest bardzo dużo. Jest powszechnie wiadomym, iż mamy kapitalizm, a państwo już nie rozdziela pracy w taki sam sposób jak kiedyś. W dawnych czasach dosłownie wszystko było państwowe, a wszystko było zarządzane centralnie.

Każda gałąź przemysłu miała przydziały dla tysięcy osób i zatrudniała na prawo i lewo każdego z obywateli. Oczywiście bezrobocie na pewno nie wynosiło zero procent (a podkreśla się to często, gdy jest dyskusja o przeszłych czasach), po prostu właściwie działała propaganda. Uczciwie musimy jednakowoż przyznać, że ludzi bez pracy było naprawdę bardzo mało. Coach jest osobą, która przeprowadza proces określany mianem coachingu. Jej rola jest niezwykle ważna, gdyż to od niej uzależnione są efekty przeprowadzonego działania. U kandydatów na coachów szczególnie doceniana jest właśnie efektywność działania. Osoby te często mają także wykształcenie o charakterze psychologicznym.

Taka osoba musi pamiętać, by w pracy z klientami stosować strategie coachingowe, nie zaś psychoterapię. Powinno się więc zwracać większą uwagę na czyny i działania, a nie na odczucia. Generalnie coach musi posiadać wyższe wykształcenie. Na dzień dzisiejszy na terenie kraju na coraz większej liczbie uczelni wyższych można już znaleźć taki kierunek studiów – kontynuuj czytanie o coachingu

Autor: KamiPhuc

Z innej strony ktoś może powiedzieć: wow, to były czasy! Niby tak, zwłaszcza, że aktualnie musimy mierzyć się z wysokim bezrobociem wśród młodych (i nie tylko), jednak taki stan miał dwie strony medalu. Z jednej strony było fajnie, gdyż istniał tak zwany przydział pracy, ale z drugiej strony nikt nie był w stanie kontrolować zadłużającej się powoli gospodarki. Polska żyła pożyczając pieniądze od bogatszych krajów, a stare długi spłacamy jeszcze dzisiaj.

Niemniej, obecnie mamy wolny rynek, który wszystko reguluje. Wiemy, że musimy brać udział w szkoleniach, ażeby nie wypaść poza rynek pracy. W pierwszej kolejności powinno się pamiętać o tym, że coaching ma prowadzić do jasno określonego celu. Cel ten powinno się sprecyzować na samym początku i musi być konkretnie dostosowany do przedsiębiorstwa. Osobą, która ten aspekt określa jest klient zamawiający coaching. Nie należy również sądzić, że powodzenia zależy jedynie od działań coacha. Jego zadaniem jest tylko pokazanie drogi rozwoju klientowi, a ten niejednokrotnie pomiędzy poszczególnymi sesjami dostaje zadanie do wypełnienia. Sukces coachingu uzależniony jest więc od pracy obu stron.