• Bez kategorii

„Financial Controller” – najbardziej odpowiednia osoba przeznaczona do planowania i kontrolowania budżetu naszej firmy!

Kim dokładnie jest zawarty w naszym temacie „financial controller”? Czym się dokładnie zajmuje – jakie są jego obowiązki? Co dokładnie trzeba uczynić, by móc wykonywać taki zawód – jakie wymagania należy spełnić? Czy w Polsce ów zawód jest opłacalny? To wszystko i znacznie więcej bez najbardziej małego problemu odnajdziesz w tym tekście!
Kim konkretnie bywa financial controller z pewnością wie wiele osób, albowiem sama nazwa pokazuje nam, co to bywa za zajęcie.

interesy

Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” w dosłownym przetłumaczeniu z angielskiego jest to „kontroler finansów”, czy „kontroler finansowy” no i jego zadaniami bywa tak właściwie wszystko powiązane wraz z kontrolą budżetu firmy, w tym między innymi w jego zaplanowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten temat, a także współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym konkretnym zakresie, między innymi wraz z działem księgowości. By mieć możliwość stać się kontrolerem finansowym, powinniśmy posiadać pewne konkretne predyspozycje, między innymi posiadać typowo analityczny umysł, być odpornym na stres, czy też niewiarygodnie spostrzegawczym, jednak to nie jest wszystko. Ponad wszystko by zostać kontrolerem, powinniśmy mieć ukończone z góry określone kierunki studiów (ekonomia, finanse, czy też rachunkowość), dobrze jest także mieć ukończone studia podyplomowe. Bardzo wiele firm, zanim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga zwykle kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku.

Dobrze jest wiedzieć, że potrzebna bywa tutaj także znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego oraz ogólnikowych zasad rachunkowości. Zarobki kontrolera (spoglądając na sam okres jesień roku 2016), wynoszą od około 10 tys.

Podobny intrygujący tekst przedstawiany jest tutaj, więc odkryj witrynę (https://biurotfc.pl/) i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One także Cię zainteresują.

po ponad 15,5 tysięcy zł.

Możesz również polubić…