Jak długo powinny zajmować w przedszkolu zajęcia z języka obcego?

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym często rozpatrują decyzję, czy nie mogłoby być niezłym rozwiązaniem zapisać dziecko do przedszkola dwujęzycznego. W taki sposób mogłoby ono już od najwcześniejszych lat uczyć się choćby języka angielskiego czy niemieckiego.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
W praktyce zazwyczaj bywa tak, że każda grupa posiada dwóch nauczycieli, z których jeden porozumiewa się jedynie w języku obcym. Wykonuje on wszystkie zwykłe obowiązki nauczyciela, czyli może pomagać wychowankom przy spożywaniu posiłków, pomaga przy przebieraniu przedszkolaków czy też przy wyprowadzaniu dzieci na plac zabaw. Naturalnie wszystkie komunikaty wypowiadane są w języku obcym. Poza tym nauczyciel np. języka niemieckiego może prowadzić także zajęcia z tego języka. Robi to w przewidzianym na ten cel okresie czasu, który zajmuje ok. 20-30 minut. Wiąże się to ze zdolnością przedszkolaków do koncentracji uwagi. Jeżeli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miasto, gdzie odnajdziesz tego typu placówkę. Miej na uwadze, żeby podczas zapisywania dzieciaka to tego rodzaju przedszkola, spytać nie tylko o liczebność grupy, ale również o to, kim właściwie jest nauczyciel języka obcego. Czy jest on native speakerem, czy też może to absolwent anglistyki, pedagogiki albo pokrewnych kierunków.
moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Ważne jest także to, czy w ramach lekcji z dzieciakami nauczyciel (zobacz również pedagogika Opole) języka obcego będzie posługiwał się także językiem ojczystym. Jeśli nie będzie reagować na słowa wypowiadane w języku polskim, dzieci zostaną niejako zmuszone do bardziej intensywnej nauki języka obcego.

Rodzice są również ciekawi tego, jakiego rodzaju ćwiczenia są przeprowadzane w ciągu dnia przy wykorzystaniu języka obcego. Istotne jest to, czy też czytane są chociażby książki w języku np. angielskim i czy przeprowadzane są jakiegoś rodzaju wydarzenia. Chodziłoby tutaj o różne przedstawienia.