• Bez kategorii

Jaki podarunek najkorzystniej wybrać dla naszego dziecka?

Dzieci kochają dostawać upominki i proszą o nie przy każdej możliwej okazji. Często prośby kończą się aktami rozpaczy połączonymi z przedstawieniami w sklepach (zwłaszcza z zabawkami). Bez wątpienia każdy z nas nie raz doświadczył takiego właśnie widoku w czasie zakupów. Przeważnie kupując podarunek maluchowi stawiamy na zabawkę bądź odzież, bowiem dzieci niesłychanie szybko wyrastają z ubrań i uwielbiają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy jest jakakolwiek alternatywa? Szukając prezentu dla dziecka na urodziny, Mikołaja lub ewentualnie inną okazję, warto się zastanowić, czego dziecko może potrzebować. Zabawki dla maluchów mogą być właściwym działaniem, ale próbujmy wybierać zabawki, które pozwalają się nie tylko bawić, ale również uczą. Może to być tłumacz szwedzko polski rozróżniania kolorów, dopasowywania kształtów, poszerzania wyobraźni itp. Opcji jest rzeczywiście wiele, ponieważ współczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej atrakcyjne, zobacz: pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Dla-maluszkow-296.html. Zakup ubrań to też niezwykle praktyczny podarunek, bowiem po paru tygodniach użytkowania większość ubrań staje się zbyt mała. Identycznie jest z bucikami. Jeżeli szukamy bardziej oryginalnego podarunku, koniecznie postawmy na spędzenie razem z maluchem wolnego czasu. Możemy chociażby zaplanować wyjazd z dzieckiem do wesołego miasteczka, na basen, na gokarty albo do ogrodu zoologicznego. W dużej mierze nasz wybór winien zależeć od wieku naszego malucha oraz jego zainteresowań.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym pomysłem będą na przykład parki dinozaurów, muzea techniki, parki rozrywki jak i inne podobne. Ciekawych miejsc jest na terenie kraju rzeczywiście dużo. Jeśli mamy kłopot z odnalezieniem właściwego miejsca na rodzinne wyjście z dzieckiem, obowiązkowo odszukajmy inspiracji w Internecie. Nie pochłonie nam to przesadnie sporo czasu, a niewątpliwie odnajdziemy jakąś ciekawą atrakcję. Koszt takiego prezentu nie będzie nazbyt znaczący, a wspomnienia niewątpliwie pozostaną na dłużej aniżeli pamięć o następnym samochodzie lub lalce.

Możesz również polubić…