Jak dziś prowadzić skuteczne poszukiwania interesującej pracy?

Polska boryka się obecnie z bardzo poważnym problemem bezrobocia, głównie wśród osób starszych, którzy niedługo mieliby przejść na emeryturę oraz absolwentów. Poszukiwania pracy mogą wobec tego być naprawdę trudne, nawet jeśli ma się dobre wykształcenie i wieloletnie doświadczenie.

CV

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Jak w takim razie zagwarantować sobie dostanie zadowalającej posady? Jakie kwestie należy mieć koniecznie na uwadze? W pierwszej kolejności trzeba nieco „podrasować” swoje CV. Można to zrobić osobiście, na bazie danych, które odnajdzie się w Internecie bądź zlecić to doświadczonym rekruterom bądź specjalistom ds. HR, którzy doskonale wiedzą co powinno zostać zapisane w CV, by namówić firmę do zaproszenia kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Na przykład, kiedy daną osobę interesuje praca (zobacz holandia) architekt (więcej ofert) powinna ona też zaprojektować portfolio swoich dotychczasowych prac, oczywiście wybierając spośród nich te najlepsze, żeby mieć możliwość zaprezentować potencjalnemu pracodawcy swoje mocne strony. Gdzie poszukiwać ofert pracy? Głównie, w Internecie. Na specjalnych portalach publikowane są oferty pracy zamość na różnych stanowiskach, w oparciu o rożne rodzaje umowy, jak również bardzo atrakcyjne oferty pracy wejherowo.

Poszukiwanie pracy przez Internet jest zazwyczaj wygodne, ponieważ po ustawieniu kilku filtrów na stronach prezentowane są tylko te oferty, które spełniają oczekiwania danej osoby. Nie trzeba się przekopywać przez tysiące ogłoszeń, które nie są dla bezrobotnego odpowiednie. Co więcej, można też aktywnie roznosić bądź rozsyłać CV i listy motywacyjne do firm, w których chciałoby się pracować. Nawet gdy w danej chwili nie prowadzą one żadnych rekrutacji, może się zdarzyć że w przyszłości będą poszukiwali kogoś z takimi kwalifikacjami i wówczas oddzwonią. Generalnie, podczas szukania pracy trzeba stosować wiele różnych metod, aby zyskać gwarancję, że działa się wystarczająco wielotorowo, a co za tym idzie, zwiększa się możliwość dostania posady odpowiadającej wszystkim posiadanym wymaganiom. Rzecz jasna, można też odwiedzić Urząd Pracy, który zbiera oferty z konkretnego obszaru i być może będzie w stanie coś zaproponować.

Możesz również polubić…