Niektóre akcesoria dla małych dzieci możemy przekazać znajomym, którzy niedawno zostali rodzicami

Pojawienie się na świecie długo wyczekiwanego potomka wprawia w uniesienie całą familię: od pradziadków poczynając, a na najmłodszych kuzynach kończąc. Każdy stara się ofiarować prezent, a nim w większości przypadków bywają zabawki. Natomiast niewiasty wprost uwielbiają kupować maleńkie ubranka, czyli kaftaniki bądź pelerynki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zmaleje, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt jesteśmy w stanie z w przybliżeniu podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone tylko dla jednego dziecka i te, które bez chwili wahania przekażemy znajomym, którzy cieszą się z przyjścia na świat pierwszego lub kolejnego syna. Ubrania, o których wspomnieliśmy w powyższym akapicie, pozostają towarem, o jaki warto podpytać wśród znajomych rodziców.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, kliknij ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie (https://questfe.pl/) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

Małe dzieci błyskawicznie rosną i ciągle potrzebują nowych szmatek. A należy pamiętać, że niektóre matki bardzo chętnie pozbędą się z szuflad fatałaszków, z których ich berbecie już wyrosły.

Ci bardziej pedantyczni rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to w żadnym razie ubranka. To szereg przyborów, bez których trudno współcześnie wyobrazić sobie codzienną kąpiel lub karmienie. Mamy oraz tatusiowe już dawno temu przyzwyczaili się do udogodnień, które oferują sklepy osiedlowe i te internetowe – sprzedające artykuły niemowlęce. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bez rtęci, które służą do mierzenia temperatury wody, a także różnego rodzaju myjki i zabawki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości kubki oraz łyżki ze specjalnego tworzywa. Asortyment jest tak duży, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci też zaliczymy do tej grupy towarów dla dzidziusiów.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Powróćmy jednak do podziału, o którym już w tym felietonie wspomnieliśmy. O ile można podarować takie akcesoria jak wanienki albo stojaki pod wanienki, o tyle istnieje grupa artykułów, które już z reguły są przeznaczone jedynie dla jednego bobasa. I w tym momencie bodajże każdy pomyśli o pieluchach i nożyczkach do obcinania paznokci. Jednakże na tym spis się nie kończy. Możemy go powiększyć o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki wraz z plastykowymi łyżeczkami oraz pozostałe akcesoria służące maluszkowi do jedzenia. Podarowanie powyżej wymienionych przyborów np. Avent – smoczek dla dziecka jest wielkim nietaktem i, co gorsza, może stać się powodem zwady, a nawet smutnym końcem niedawno zawiązanej znajomości.

Możesz również polubić…