• Bez kategorii

Co piszczy w nierzeczywistym świecie? Przegląd nowości świata on line.

Nie ma chyba człowieka, który nie słyszałby o czwartym medium – internecie. Spora ilość osób, nawet jeśli nie posługuje się sprawnie wyszukiwarką i nie pracuje na wielu kartach wysyłając maile, poszukując newsów i słuchając przy tym internetowego radia, zdaje sobie sprawę, iż to ”miejsce” niesamowicie przydatne i równie pochłaniające.

Sklep online

Autor: Emily Conwell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w latach 90-tych poprzedniego wieku, choć internet już funkcjonował, nie do pomyślenia było, iż można będzie zrobić zakupy w sposób inny niż tradycyjna wycieczka do sklepu, choć możliwość sprzedaży wysyłkowej z katalogów już działała. Ale teraz rozwój technologiczny nikogo już nie dziwi, a do tego, sporo ludzi codziennie używa popularnych dobrodziejstw internetu i kupuje różne produkty na całym świecie bez opuszczania domu. Kupić możemy absolutnie wszystko – zaczynając od składników na pyszny obiad a na tenisówkach czy kosztownym preparacie do pielęgnacji twarzy skończywszy.

Wirtualny świat ma oczywiście wirtualne waluty, ale za wszelkie nasze zamówienia możemy zapłacić w złotówkach – przesyłając na konto czy podpinając do indywidualnego konta w sklepie www karty płatniczej. W ten sposób sprzedaż przez internet stała się banalnie prosta, co więcej, mnóstwo nowo powstających sklepów natychmiast pakuje pieniądze w rozwój IT programowanie aplikacji na android i reklamowanie tam swojego biznesu i uruchomienie sklepu w sieci. Jednak aby sprzedaż przez internet naprawdę się rozwijała, trzeba się koniecznie skupić na rozreklamowaniu biznesu. Więcej na .

Duże firmy oczywiście stawiają na kreatywne sposoby reklamy, popularne w ostatnim czasie virale albo też długotrwałą współpracę z blogerami, natomiast mniejsi inwestorzy na rynku po prostu działają na mniejszą skalę, umieszczają posty na swój temat wszędzie, gdzie tylko można i starają się zbierać rekomendacje na stronach internetowych. Prawdą jest, że znane virale przechodzą do historii, ponieważ są pomysłowo zrobione, co sprawia, że filmiki są udostępniane (). Virale mogą bardzo długo funkcjonować w świadomości ludzi i być rozsyłane dalej, a znana melodia nucona przez kolejne pokolenia, lecz na pewno będą i takie, o których zapomni się dużo szybciej. Ostatnio sporo szumu zrobiło się wokół Bitcoina. Inne wirtualne waluty (Dogecoin lub Litecoin) nie zapadły w świadomość internautów tak wyraźnie, jak on.

Wiadomości podane na dłoni, newsy z kraju i zagranicy i niesamowita ilość wiedzy. A do tego błyskawiczne tempo przepływu informacji i ich aktualizowania a także wiele możliwości to drugie imiona wirtualnego świata. Czytaj też .

Możesz również polubić…