• Bez kategorii

Praktyczne porady w pielęgnacji noworodka, czyli wybór dodatków dla dziecka.

W codziennym życiu przyszli rodzice stają przed wyborem dodatków dla noworodka. Technologia jednak idzie do przodu jest wiele nowych, funkcjonalnych dodatków. Zdecydować się na nie czy może ulec starodawnym dodatkom? Na różnych stronach internetowych możemy poszukać wiele rad dotyczących urządzeń, drobiazgów czy wyprawek dla dziecka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednorazowe?

wielorazowepieluszki.pl/pieluchy-wielorazowe/pieluszki-tetrowe

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to wydawanie pieniędzy w błoto, gdyż szybko się kończą i nie można ich użyć po raz drugi. Jednakże zapewne mają wiele innych zalet, dzięki czemu pociecha może czuć się komfortowo. Skupmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je wykorzystywać? Pieluszki te możemy wykorzystać podczas karmienia malucha. Ubieramy ją na ramię, gdy nosimy dziecko do odbicia. Mamy wówczas zabezpieczenie przed możliwym ulaniem się i jednocześnie maluszek nie dotyka bezpośrednio naszego stroju co jest bardziej sterylne.

Jest bardzo delikatna dla noworodka, służy więc do wycierania noworodka, gdy nadmiernie się ślini lub ubrudzi podczas jedzenia. Świetnie sprawdza się też jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się martwić, że maluszek się zgrzeje. Dawniej pieluszki te używane były jak dzisiejsze pampersy tylko do wielokrotnego użytku, wystarczyło tylko wyprać. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla dziecka powinny się znaleźć otulacze, przykłady można znaleźć tutaj. Służą przede wszystkim do opatulaniem przed snem. Dzięki nim bobas w mgnieniu oka i spokojniej zaśnie. Nadają się też podczas zmieniania pieluchy jako maty, na których możemy położyć maluchy. Podobnie jak pieluszki chronią przed promieniami słonecznymi i wiatrem podczas spaceru.

W pochmurne dni służą jako kocyk. Otulacze świetnie sprawdzają się też na wycieczce. Dla ruchliwych maluszków służą jako kokon, a dla większych będzie to kocyk (zobacz także: kocyk personalizowany) podróżny. W przeciwieństwie do standardowych kocyków, nie zajmują one wiele przestrzeni, dlatego są nietrudne w przewożeniu i zmieści się w każdej torbie. W razie, gdy matka nie czuję się komfortowo karmić piersią w miejscu ogólnodostępnym . Otulacz jest na tyle szeroki, by mama mogła się otulić razem z noworodkiem i czuć się komfortowo podczas karmienia. Jak widzimy, na rynek wchodzi wiele nowostek, które można wybrać w tworzeniu wyprawki na bobasa. Pamiętajmy, że tradycyjne nie oznacza złe. Posłuchajmy naszych mam skoro mają większe doświadczenie. Kupując coś, co ma więcej zastosowań, można nie wyrzycac pieniędzy w błoto i być zadowolonym z wyboru.

Możesz również polubić…