Dla sporej grupy osób to najważniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i zazwyczaj nie ubierają tak odświętnych ubrań, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie w gronie rodzinnym i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób twierdzi, że to właśnie ta ostatnia część – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by obie były równie ważne. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (poznaj ofertę na suknie komunijne). Choć chodzą na przygotowania, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to jak najbardziej dla nich niezwykłe wydarzenie. Wiadomo że, nie można od nich wymagać, dojrzałej świadomości własnej wiary. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nic w tym złego. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki.

Jeżeli chcesz szybko wyszukać pokrewne materiały odnoszące się do analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info (https://logopedawitkowska.pl/) na innej tego typu witrynie.

Już najmłodszych lat dziecko powinno uczyć się obowiązkowości, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Mimo to,powinniśmy pozostawić mu dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.