Ogrodowy plac zabaw dla maluchów – jak wyekwipować

Dzieci mają zwykle dużo energii, której gdzieś muszą dać upust. Ogród to dla nich świetne miejsce by się wybiegać albo nawet wspinać po drzewach. Skutkiem owej zabawy mogą jednak być połamane krzewy, podeptane zagonki a także zniszczone rabatki kwiatowe. Jak więc urządzić ogrodowy plac zabaw ażeby dzieci czuły się na nim dobrze, zaś dorośli nie musieli się obawiać strat w roślinności?

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri

Żeby zabawa w ogrodzie była przyjemnością, warto dla dzieci wydzielić odpowiednio przygotowany zaułek, czyli ogrodowy plac zabaw. Dzięki temu zapewnimy maluchowi bezpieczeństwo oraz uchronimy się przed chaotycznym rozmieszczeniem sprzętów a także porozrzucanych zabawek w reprezentacyjnych zakamarkach ogródka. Warto ażeby bawiące się tu maluchy, w szczególności jeżeli są jeszcze malutkie, były dostrzegalne z okien domu albo z ogrodowej altany, tak ażeby ich opiekunowie mieli kontrolę nad tym, co się dzieje na placu zabaw.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to znajdziesz je niewątpliwie po przejściu na witrynę – w tamtym miejscu są one bardzo interesujące.

Plac zabaw dla maluchów musi być osłonięty od wiatru i częściowo zakryty przed słońcem. Znakomite jest miejsce słoneczne rano, na którym po nocnych opadach deszczu, wyposażenie placu zabaw prędko wyschnie (zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić: ). Miejsce zacienione z kolei przyda się w godzinach silnego nasłonecznienia. Pod plac zabaw dla dzieci możesz przeznaczyć miejsce porośnięte trawą. Jeżeli przewidujemy rozlokowanie większych urządzeń do zabaw ruchowych, warto jednak pomyśleć o nawierzchni amortyzującej potencjalne upadki. Plac zabaw warto również ogrodzić niedużym płotkiem żeby dzieci wiedziały w którym miejscu kończy się wyznaczone dla nich miejsce. Dojście z domu do placu zabaw powinno omijać grządki z warzywami ażeby biegające maluchy nie nadszarpnęły roślin.

Najlepiej aby na plac zabaw biegła krótka, szeroka jak też prosta dróżka. Gdy mamy już wyselekcjonowane miejsce na plac zabaw, należy zastanowić się jakie wyposażenie placu zabaw dla dzieci okaże się przydatne. Przede wszystkim elementy wyposażenia muszą być dobrane do wielkości ogródka oraz powierzchni przeznaczonej dla dzieci. Uwzględnijmy tu również konieczność pozostawienia wolnej powierzchni między urządzeniami do zabaw a innymi elementami ogrodu, przede wszystkim fragmentami wystającymi czy ostro zakończonymi, tak aby dzieci miały swobodę działania.

Zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić: magicnets.pl