• Bez kategorii

Korzystanie z sieci WWW przez dzieci

Sieć WWW jest bardzo istotnym środkiem przekazu współczesnego świata. Umożliwia przykładowo uzyskiwanie wiedzy, ale także na błyskawiczne kontaktowanie się z pozostałymi osobami.

wypełnianie podatku przez internet

Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com

Zwiększająca się powszechność sieci WWW pociąga za sobą różnego rodzaju konsekwencje. Należy do nich między innymi ciągłe obniżanie wieku ludzi w sposób czynny używających komputera i Internetu. Na chwilę obecną biegłymi użytkownikami Internetu są już kilkuletnie dzieci, w czym często przewyższają własnych dziadków, a czasem także rodziców. Często wspomina się o tym, że sieć WWW jest niebezpiecznym miejscem, zwłaszcza dla najmłodszych, toteż dzieci trzeba chronić przed groźnymi wpływami mającymi swoje źródło w sieci. Oczywiście niebezpieczeństwa te biorą się przede wszystkim z faktu, że użytkownikami sieci są bardzo różni ludzie i część z nich może mieć negatywny wpływ na dzieci. Pod tym względem nierzadko wspomina się przykładowo o sytuacjach pedofilów poznających swoje młode ofiary przy użyciu Internetu. Rodzice próbują kontrolować, co ich dzieci robią spędzając czas przed monitorem, lecz z różnym skutkiem.

Groźne dla dzieci miejsca w sieci

Podczas próby wymienienia miejsc w sieci niebezpiecznych dla najmłodszych na pierwsze miejsce zawsze wysuwają się witryny pornograficzne czy nasycone przemocą.

Absorbują Cię prezentowane tutaj tematy? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tu ważne informacje (https://reklamywiktor.pl/), które także Cię zaciekawią.

Istnieje jednak sporo innych, pozornie niewinnych witryn, które jednak mogą stanowić zagrożenie. Są to chociażby modne jakiś czas temu portale służące do czatowania, a więc nawiązywania rozmów z nieznajomymi osobami. Na dzień dzisiejszy rolę czatów przejęły po części portale społecznościowe.

Strony bezpieczne dla dzieci

W opozycji do rozmaitych zagrożeń czyhających na dzieci w Internecie stoi duża liczba witryn wymyślonych dokładnie dla nich. Portale dla dzieci to takie strony, gdzie dziecko niewątpliwie nie jest zagrożone (przykładowo – portale dla dzieci). Na takiej stronie zwykle są treści rozrywkowe, ale pozbawione treści niewłaściwych dla dzieci. Są to na przykład nieskomplikowane gry komputerowe, a także rozmaite treści humorystyczne. Takie strony zwykle tworzone są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Zwykle również dzieci mają możliwość współtworzenia stron, przykładowo umieszczając tam własne prace – link.

Możesz również polubić…