W jaki sposób wyekwipować dziecko do szkoły?

Tornister, piórniczek, kajety, ołówki, plastelina, farby, pędzle – spis szkolnych nabytków będzie tak długi, jak mnogie są reklamy przekonywające, iż latorośl musi posiadać plecak 3D a także piórnik z bohaterem popularnej bajki.

akt - dom

Autor: Christine Wagner

Kompletując wyprawkę, trzeba się jednak nie dać zwariować. Co dokładnie składa się na szkolne sumpty? Od kilku lat ze spisu odpadają ćwiczenia oraz książki, albowiem te uczniowie dostają w szkole za darmo. Wyłącznie uczniowie, którzy uczęszczają na religię, muszą nabyć zeszyt ćwiczeń oraz podręcznik do tego przedmiotu. Jaki nabyć plecak? Wygodny i lekkie. Pewnym z dużych wydatków są bez wątpienia tornistry. Tutaj rozpiętość cenowa jest olbrzymia, w zależności od modelu jak też tego, czy ozdabia go bohater ukochanej bajki czy tylko kropki lub paski. Eksperci podkreślają, ażeby skupić się nie na tym, jaki ma Kolor albo wzór, tylko na tym, jak wiele waży – po napełnieniu, lecz też przed. Sam tornister, bez treści, powinien ważyć plus minus kilogram.

Nie zwlekaj – kliknij stronę (www.visaandwork.com/blog/slub-z-obywatelem-rp/) i ciesz się zawartymi tam kolejnymi postami. Na pewno poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Jednakże nie tylko waga plecaka się liczy. Musi on posiadać sztywną tylną ściankę a także przylegać do pleców, balast musi być rozłożony równomiernie. Szelki muszą być regulowane jak też umożliwiać dziecku swobodne zdejmowanie i wkładanie ciężaru. Zwróćmy też uwagę, by dziecko nosiło plecak na obu ramionach. To wszystko jest bardzo ważne, bo nieodpowiednio dobrany tornister może wywoływać bóle pleców, zniekształcenie stóp.

zabawy

Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
Warto przekonać dziecko, że utensylia nie muszą być najmodniejsze.

I że nie musi posiadać wszystkiego tego, co posiadają koledzy. Trzeba mieć też świadomość, iż ażeby dziecko mogło poradzić sobie z presją otoczenia oraz nie poczuć się odsunięte, musi być mocne i posiadać wysokie poczucie własnej wartości.