• Bez kategorii

Wybudowanie chłodni jest dosyć drogie, stąd też bardziej popularne jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres długo oczekiwanego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Chodzi oczywiście o rolników oraz sadowników, którzy w tym okresie mają wiele do zrobienia, jako że największy wysyp zbiorów występuje właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, przeróżnego typu. Na zbiorach jednak nie koniec – po zbiorach jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią na sprzedaż.

To, jakie etapy brane są pod uwagę zależy oczywiście od zbieranych owoców, jednak w większości jest to następnie ich segregacja i rzecz jasna magazynowanie. W tym ostatnim przypadku sprawa nie jest prosta, gdyż owoce trzeba magazynować w specjalnych warunkach. Jednym z nich jest rzecz jasna niska temperatura, aby zbiory nie zostały zniszczone. Nie wszystkie firmy skupujące owoce mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie jest dość kosztowne, a do tego należy doliczyć koszty za późniejszą eksploatację. Dlatego bardziej popularne jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, gdyż jest to tańsze rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, w której można bez problemu przewozić przeróżnego typu towary, wymagające w trakcie transportu niskich temperatura. W tym celu wykorzystuje się odpowiednio przystosowane auta typu vany, busy, czy ciężarówki. Ich najważniejszym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, w ten sposób w pojeździe może być utrzymana właściwa temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni jest nie tylko tańszym rozwiązaniem niż jej budowa, ale również łatwiejszym, gdyż nie musimy martwić się o jej wybudowanie, a w dalszej kolejności o przestrzeganie norm,, które w tym przypadku obowiązują. Przedsiębiorstwa oferujące chłodnie (naprawa klimatyzacji wrocław) pod wynajem bez problemów wyszukamy w sieci, gdzie reklamują się zarówno wynajmujący auto chłodziarki, jak i producenci kontenerów i właściciele całych nieruchomości przeznaczonych na chłodnię. Warto przeanalizować jak długo dana firma istnieje na rynku i jakie udostępnia certyfikaty potwierdzające jakość proponowanych usług.

Możesz również polubić…