Praca opiekunki osoby starszej u naszych zachodnich sąsiadów – jak wygląda?

Osoby podejmujące się pracy u naszych zachodnich sąsiadów liczyć mogą na atrakcyjniejsze zarobki oraz satysfakcjonujące warunki socjalne. Na czym właściwie polega praca opiekuna nad osobą starszą, jakie są wymagania pracodawcy i jakich warunków się spodziewać?
Najczęściej do obowiązków opiekunki należy głównie sprawowanie opieki nad podopiecznym (w zakresie uzgodnionym przez rodzinę starszej osoby lub nią samą), planowanie czasu w ciągu dnia, pomoc w prostych obowiązkach domowych – gotowaniu, sprzątaniu, zakupach itp.

Jakie wymagania stawiają pracodawcy? Wśród najczęstszych wymagań, które stawia się przed zainteresowanymi osobami, które chcą podjąć pracę jako opiekunka starszej osoby w Niemczech można wymienić: podstawową znajomość j. niemieckiego, wrażliwość na problemy drugiego człowieka, ewentualne doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (najczęściej wystarczy doświadczenie w opiece nad bliskim z rodziny) – . Ponadto, na pewno większe szanse w znalezieniu takiej pracy mają osoby z ukończonym kursem pierwszej pomocy i innym kursem medycznym. Mile widziane jest także prawo jazdy.
wygląd

Autor: Incase Designs
jeśli kogoś ciekawi praca opiekunki Niemcy praca opiekunki w Niemczech oferują naprawdę dobre warunki. Warto szukać pracy za granicą z pewnego źródła tj. legalnie działającej oraz sprawdzonej agencji pracy. Wyłącznie wówczas można liczyć na oficjalne zatrudnienie, a co za tym idzie atrakcyjne zarobki i terminowe wypłaty wynagrodzenia.

Sprawdzone oferty pracy dla opiekunów osób starszych wiążą się nie tylko z dużymi zarobkami, ale również dobrym zapleczem socjalnym – opłacone składki ZUS, pakiety dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych na czas pobytu za granicą, transport do miejsca zamieszkania podopiecznego bądź zakwaterowanie oraz wyżywienie.

W internecie znajduje się dużo bardzo interesujących informacji – jeśli masz ochotę poznać następny – sprawdź na serwisie (https://rankingkont.pl/ranking-kont-osobistych/) a nie będziesz żałować!

Nierzadko pracodawcy zapewniają również szkolenia językowe i opiekuńcze, które w przyszłości mogą wpłynąć na lepszą sytuację opiekunki na rynku pracy i możliwość osiągania wyższych zarobków.

Możesz również polubić…