W jaki sposób najskuteczniej rozliczyć małżeński PIT?

Każda z person, która pracowała w dowolnym wymiarze godzin w minionym roku, jest zmuszona do końca kwietnia złożyć deklarację Pity 2015. Jeżeli ktokolwiek to zaniedba, czekają go spore grzywny, z tego powodu warto o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy różne alternatywy aby tego dokonać: wynająć księgową, użyć specjalnego programu komputerowego, bądź rozliczyć się wirtualnie. Która z tych opcji jest najwłaściwsza dla ciebie?

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą i musimy zadeklarować się z paru źródeł dochodu, wypełniając kolejno pit 37 i 36, najlepszą alternatywą będzie zaangażowanie księgowej. Oczywiście są osoby, które nawet najmocniej zagmatwane rozliczenia umieją wykonać samodzielnie, jednak pamiętajmy, że właściciele korporacji są szczególnie monitorowani przez fiskusa, przez co każdy ich błąd może być tym prędzej zauważony. Opłacenie księgowej jak wiadomo jest odpłatne, jednak raz na rok można sobie na to pozwolić, chociażby dla świętego spokoju (zajrzyj na portal podatkowy).

Najbardziej rozpowszechnioną metodą aby rozliczyć Pity 2015, jest ściągnięcie na naszym komputerze specjalnego programu. Jeżeli mamy tylko jedno źródło przychodu, jest to opcja niezwykle prosta. Aplikacje w większości przypadków są darmowe, jednak wyświetlają się w nich reklamy. Należy tutaj działać krok po kroku, a z pewnością wszystko dobrze wypełnimy, jeśli będziemy uważni. Wyłącznym ich minusem, jest brak możliwości wyboru fundacji, której przekazujemy nasz 1% podatku – jest ona z góry wybrana.

Metodą, która pojawiła się kilka lat temu i cieszy się coraz większa popularnością, jest wypełnianie deklaracji online.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj program dla księgowości – zobaczysz jeszcze dokładniejsze dane.

Nieważne czy chodzi o pit 37 czy 36, jest ona przystosowana do każdego typu. Jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to posiadanie podpisu elektronicznego – do sporządzenia w naszym urzędzie skarbowym. Jeśli jednak go nie posiadamy, możemy zamiast niego wpisać po prostu naszą ubiegłoroczną kwotę dochodu – będzie to potrzebne aby rozliczyć Pity 2015 online. Ciekawa strona: o rozliczeniu PIT.

Mamy kilka sposobów sporządzenia deklaracji podatkowej za miniony rok. Każda jest dedykowana dla podatników innego rodzaju, można po prostu wybrać tą, która wydaje nam się najlepszą dla nas. Jeżeli nasze dochody pochodziły z wielu miejsc, lepiej zaangażować księgową, która najlepiej ogarnie za nas ten bałagan.

Jeżeli objaśniana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej treści na ten temat (https://www.eccotravel.eu/chiny/) tu – te informacje także nie mogą pozostać niezauważone.

Jeśli jednak posiadamy wyłącznie pit 37, poradzimy sobie w pojedynkę, z pomocą konkretnej aplikacji.

You may also like...