Organizujemy olimpiadę w placówce edukacyjnej

Współcześnie w szkołach podstawowych dużą wagę przywiązuje się do współpracy rodziców ze szkołą. Może owa kooperacja odbywać się z różną intensywnością; jakaś część rodzicieli swój kontakt ze szkołą dziecka ogranicza do pojawienia się 2 razy do roku na wywiadówce. Przyznać trzeba – zdecydowana większość rodzicieli. Nie jest to jednakże nagana, a jedynie stwierdzenie faktu.

Budynek szkoły

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w każdej szkole znajduje się grupka rodzicieli której to nie wystarcza a w dodatku mają oni na takie społeczne działania czas. Często w szkołach urządzane są zawody sportowe dla uczniów. Z jakiego powodu? Bowiem jest to dla dzieci niezwykle atrakcyjne. Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym niezwykle lubią rywalizacje. To jeden argument za taką rozrywką. Inny – nie mniej istotny ma znaczenie praktyczne. Takową imprezę z pewnością łatwiej urządzić własnymi siłami niż przykładowo eskapadę całej szkoły do Krakowa. Konkurencje sprawnościowe zdołają zrealizować nauczyciele wychowania fizycznego, natomiast rywalizacje wiedzowe dla przykładu któryś z rodziców który akurat posiada szeroką wiedzę w danej dyscyplinie.

Zasadniczo cały kłopot sprowadza się do wyszukania sponsorów a także wykoncypowania jak będą wyglądać dyplomy jakie przekażemy zwycięzcą. Część kosztów oczywiście trzeba będzie pokryć z funduszy szkolnych. Jeśliby taka dziecięca olimpiada miała być imprezą cykliczną, dobrze jest postarać się o współpracę z hurtownią zabawek lub księgarnią – w zamian za reklamę wygłoszoną przez realizatorów można by wynegocjować pewien rabat.

W szkole

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście niezłym pomysłem będzie wykorzystanie okolicznościowych stempli. Zamówić je możemy w sieci wpisując w wyszukiwarkę wyrażenie: pieczątki online. Oczywiście takowe zdanie w przeglądarkę wpisują nie wyłącznie rodzice ochotnicy, lecz także inni, przykładowo właściciele nowych przedsiębiorstw którym będą one nieodzowne. Ważniejsze dla organizatora zabawy jest znalezienie odpowiadającego nam drukarza jaki zrealizuje dla nas dyplomy każdego roku.

Tak samo emocjonujące materiały są opublikowane w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem dobry adwokat zielona góra, który jest tu.

Mniejszym problemem bowiem będzie projekt dyplomu – starczy tylko uzdolniony plastycznie rodzic bądź też nauczycielka plastyki. Gotowe projekty można również nabyć w internecie. Sprawdź jeszcze Zobacz www

You may also like...