W jaki sposób zachęcić userów do swojej strony www

Sporo osób zajmujących się własnym biznesem, twórczością artystyczną lub organizacją charytatywną wymaga doskonale funkcjonującej i przejrzystej strony internetowej. Profesjonalnie prowadzone strony www spełniają bardzo kluczowe funkcje informacyjne , a także marketingowe, ponieważ wielu userów – zwłaszcza młodych – czasem znajduje pewne usługi właśnie za pomocą internetu.

SEO and Google

Autor: iwrite4money
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku kupno przez sklepy internetowe staje się coraz powszechniejsze, i to nie bez powodu – często sporo pożytecznych rzeczy można znaleźć w korzystniejszych cenach, a ponadto są dostarczone bezpośrednio do domu.

Powszechną praktyką jest również szukanie tam informacji oraz innych wytworów kultury. Dlatego na pewno internet to rzecz, o jaką opłaca się zawalczyć, a w tym celu najlepiej skorzystać z rozmaitych usług które pomagają zaobserwować, co wyróżnia się niemałą popularnością, a co lepiej zmienić. Wówczas świetnym narzędziem jest Google Analytics, które pomaga właścicielom stron www w pozyskaniu zainteresowania userów.

Usługi Google Analytics są w dwudziestym pierwszym wieku bardzo znane i zalecane przez wielu menedżerów i inne osoby prowadzące swoje strony internetowe. Narzędzia oferowane przez Google cechują się szczególną efektywnością, przejrzystością i funkcjonalnością. W trakcie korzystania z nich otrzymuje się możliwość poznania wielu pożytecznych kwestii za pomocą tzw.więcej latarnie ogrodowe norlys latarnie ogrodowe norlysraportów, dzięki którym przykładowo wiele można się dowiedzieć o zainteresowaniu swej strony wśród userów.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmaite raporty są w stanie uwzględniać bardzo dużo danych czynników – przykładowo jak często strona www jest oglądana przez użytkowników w wybranym kraju. Można dowiedzieć się, jak bardzo cieszy się popularnością dana strona na portalach społecznościowych (jak na przykład FB lub Google plus) lub czy tzw. płatne wyszukiwania oraz reklamy są efektywne w zachęcaniu userów do obejrzenia strony, a są to jedynie wybrane z możliwości. Poza klasycznymi opcjami analizy marketingu można za pomocą jedynie paru kliknięć żądać tak zwanego raportu niestandardowego – wtedy to właściciel strony bądź inna uprawniona do tego osoba wybiera kryteria badające popularność serwisu – cennik seo firmy Artefakt.

W momencie kiedy wiadomo, jaki typ potencjalnych klientów albo fanów ogląda daną stronę www, zdecydowanie można zrobić więcej – na przykład w następnej kampanii reklamowej zachęcić innych userów, rozszerzyć działalność, rozpocząć reklamę w innych krajach bądź zmienić medium. Okazji jest niezwykle niemało i dlatego też zdecydowanie należy z nich skorzystać, gdy są dostępne efektywne narzędzia, które powodują że strony www mogą być znacznie popularniejsze i skuteczniej pełnić funkcje marketingu. Wiedza jest w takich wypadkach kluczem do większej skuteczności – dlatego jest bardzo przydatna.

Możesz również polubić…