Jakim sposobem znaleźć atrakcyjną pracę?

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zadecydował by wyłożyć niespełna 16 milionów zł na aktywizację osób bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy realizuje różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są interesującym założeniem polegającym na zdobywaniu Obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku ma w planach przekazać prawie 16 milionów zł na aktywizację osób bezrobotnych.

warszawa

Autor: Monika

Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje rozmaite formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako niepracujące. Są to między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są interesującym przedsięwzięciem polegającym na zdobywaniu

warszawa

Autor: Lukas Plewnia

Istnieje mit, że Warszawa jest za drogim miejscem. W niektórych aspektach – na pewno.

Jednak bardzo dużo usług czy też produktów możesz tam kupić po jednakowej cenie jak w mniejszych miastach (na przykład Wrocław, Poznań), a czasem nawet taniej. I co ważne trzeba pamiętać, iż zarobki w stolicy są proporcjonalnie wyższe. Stolica ze względu na swoje umiejscowienie, wielkość i rolę jaką spełnia jest miejscem, w którym najczęściej wielkie firmy zaczynają swoją działalność.

O stażystów starają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. Rok temu osoby zarejestrowane w PUP przebyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych. Podczas odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje również dofinansowania na rozpoczęcie działalności.