• Bez kategorii

Gdy chcesz ściągnąć na własną witrynę wielu odbiorców, powinieneś zatroszczyć się o unikalną treść

Dla administratorów witryn oraz portali internetowych ważną kwestią staje się zmierzanie do tego, aby umiejscowić się na szczycie wykazu wyszukiwarki Google. Staje się to o tyle istotne, że wybitną renomą oraz zaufaniem wśród użytkowników internetu cieszą się właśnie witryny znajdujące się na pierwszej stronie rankingu wyszukiwarek. Powoduje to, że specjaliści od SEO oraz administratorzy serwisów robią wszystko, żeby polepszyć pozycję własnej witryny w wykazie, wielokrotnie stosując nieetyczne sposoby.

Panda

Autor: Will Sowards
Źródło: https://www.flickr.com
Algorytmy – mądre narzędzia wyszukiwarki

Przez jakiś czas administratorzy stron sieciowych byli w stanie przyciągać powodzenie u robotów Google i treścią oraz odnośnikami publikowanymi w własnych serwisach nakłaniać je do podnoszenia się na szczyt wykazu. Zadaniem narzędzia, jakim jest wyszukiwarka Google, bywa jednak dostarczanie internautom wyników jak najbliższych oraz wartościowych. Z myślą o dążeniu do zapewnienia optymalnych i zadowalających wyników powołano do życia odpowiednie algorytmy, które pozwalają potęgować widoczność stron publikujących unikatową oraz wartościową dla użytkowników treść.

Algorytm Panda pomaga trafić na najlepsze strony

Jednym z algorytmów, jakie pilnują dobrej pracy wyszukiwarki Google, okazuje się algorytm panda. Nazwa algorytmu Panda odnosi się do nazwiska jego twórcy Navneeta Pandy. Narzędzie to zadebiutowało w naszym kraju latem 2011 roku. Jego głównym celem stało się zwiększenie widoczności witryn unikatowych i starannie przygotowanych. Algorytm tworzy zbiór reguł i procesów, które określają czynniki wywierające wpływ na fakt, jak wysoko konkretna strona pojawi się w rankingu Google.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Panda kontroluje głównie unikatowość, wiarygodność i kompetencję treści zamieszczonej na stronie. Im staranniej oraz bardziej kompetentnie treść została wykonana, tym większa szansa, iż Panda -Mało treści o niewielkiej lub obsługa prawna osób fizycznych zawiercie żadnej wartości – doceni jej wartość i wyniesie ją w górę rankingu.

Chcesz, by twoja witryna odniosła powodzenie?

Jeśli chce się, by witryna internetowa odniosła sukces i wzbudziła zainteresowanie użytkowników, warto zadbać o unikalną oraz porządnie przygotowaną treść. Zyska się wtenczas gwarancję, że roboty Google wycenią ją prawidłowo i docenią jej możliwości, polecając ją internautom w własnych rankingach.

Możesz również polubić…