• Bez kategorii

W co ubrać noworodka zimą na spacer?

W jaki sposób ubierać niemowlaczka zimą? W tym okresie także musimy spacerować z potomkiem – codzienny spacerek korzystny jest przez cały rok, także w czasie niepogody.
By niemowlę nie zmarzło, powinniśmy je odpowiednio przyodziać.

Oto reguły odziewania dzidzi zimą: kompletujemy zimą wyprawkę dla niemowlaczka (ekologiczne ubranka dla dzieci). Gdy dziecko narodziło się jesienią bądź zimą zadbaj o stosowną wyprawkę, która pozwoli odbywać spacery. Codzienny spacerek z dzidziusiem jest to inwestycja w zdrowie malucha, jakiej nie możesz przecenić. Systematyczne spacery budują odporność bobasa, dotleniają układ, wspierają rozwój berbecia. Maleństwo, które regularnie spaceruje, lepiej śpi, ma lepszy apetyt jak też o wiele mniejszą skłonność do infekcji. Spacerować powinniśmy też w czasie śniegu, deszczu lub mrozu. Odstępstwa od tej reguły są nieliczne – to chłód przekraczający -10˚C, oberwanie chmury, zamieć, silny wiatr. Jeśli pada, musimy po prostu ochronić folią jak też zadbać o prawidłowe odzienie bobasa, na przykład możemy włożyć maleństwu sweterek niemowlęcy .

niemowlak

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób ubrać maleństwo zimą: spacer z dzidziusiem. Nie znaczy to jednak, że zimą maleństwo musi być szczelnie otulone (babciaowca.pl/kategoria-produktu/swetry/).angelka.pl/ (zobacz Fotograf Angelka)Przegrzewanie malucha zimą, innymi słowy zbyt grube odziewanie jest to częsty problem, prowadzący do przeziębień i powstawania potówek.

Maleństwo, któremu jest zbyt gorąco, odczuwa dyskomfort w trakcie spaceru, a jedynym sposobem na zakomunikowanie tego jest płacz. Spaceruj z oseskiem przez 2 godziny dziennie, najlepiej przed południem. Jeśli idzie o odzież spodnią, najlepsze będą ubrania ekologiczne.

Możesz również polubić…