• Bez kategorii

Wagi handlowe elektroniczne

Wagi handlowe do stosowania do ścisłych rozliczeń handlowych wymagają legalizacji. Na podstawie przepisów Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana może być używana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży warzyw prosto z sadu.

waga handlowa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Przestrzegamy przed zakupem niedrogich wag sklepowych na allegro, gdyż są to bez legalizacji.

Publikacja, którą w tym momencie widzisz to nietuzinkowe źródło (http://www.mardrew.pl/mk,53,wielopily.html) informacji, ale jeżeli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

Najtańsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można dostać za minimum 480zł. Wagi sklepowe, elektroniczne posiadają funkcję wyliczania ceny, a jeśli mają drukarkę, to wagi sklepowe posiadają również funkcje sumowania. Wagi sklepowe można kupić z wbudowanym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie ma zasilanie sieciowe.

Sklepowa waga wyposażona jest w dwa wyświetlacze do przedstawiania ceny produktów oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do zastosowania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony klienta, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na drążku. Wagi z wysięgnikiem są nieco droższe, ale umożliwiają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Solidne wagi sklepowe posiadają klawisze szybkiej sprzedaży. Warto również zwrócić uwagę czy waga ma funkcję euro, która będzie potrzebna w chwili wejścia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podłączyć do kasy fiskalnej.

Warto jest przed zakupem zdecydować czy chcemy podłączyć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeżeli potrzebujemy podłączyć wagę do kasy to lepiej zakupić wagę z portem RS. Innym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z możliwością wydruku etykiet (zobacz na ). Porządny sklep powinien być wyposażony w markową wagę z drukarką etykiet oraz dobry program sprzedażowy. Waga z drukarką etykiet podłączona do PC ułatwia obsługę klienta, ale przede wszystkim zezwala na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami produktów. W ofercie posiadamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania reklam, ponadto przedstawiamy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.

Możesz również polubić…