Totalna nowość w edukacji – analiza danych Big Data. Kto wybierze te studia?

Wraz z szybkim rozkwitem nowych technologii, mediów, komputerów i internetu, nadszedł moment na przechowywanie sporej ilości danych i mądre zarządzanie bazami danych. Utworzono nowe kierunki studiów kształcące w tej dziedzinie a także powstają liczne stanowiska pracy w korporacjach, opierające się o zbieranie, umiejętne analizowanie oraz przechowywanie danych.

big data

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Adresatami tych rozwojowych kierunków są ludzie pragnący pogłębić swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności jej użycia w obszarze nowoczesnych informatycznych metod i działań analityki sporych zbiorów danych, ze szczególnym włączeniem zastosowań w biznesie. Problemy obejmujące zagadnienia pozyskania, uporządkowania, przetrzymywania i analizy dużych wolumenów danych przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi będą realizować na rynku nowe aspekty związane z zagadnieniem, jakim jest analiza danych Big Data. Odnajdą się tu absolwenci posiadający wykształcenie wyższe albo podyplomowe z zakresu informatyki lub analityki.

Nie ociągaj się, a jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam do www (https://www.traple.pl/obszary-prawa/reklama-i-promocja/). W tym miejscu znajdziesz ciekawe wpisy.

Studia te są adresowane do wszystkich osób, które chcą polepszyć modele biznesowe a także możliwości wykonawcze dostosowane do wyraźnych zmian w środowisku technologii cyfrowych; więcej analityka biznesowa. Zagadnienia pakowane do jednego worka z napisem „analiza danych Big Data”, powiększa też wiedzę absolwentów, jacy skończyli studia z obszaru finansów, ubezpieczeń produkcji, marketingu i zarządzania, handlu, usług, branży energetycznej i oczywiście ekspertów z dziedziny IT.

analiza danych

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie bazami danych to przyszłość korporacji działającej na przykład w branży IT, oraz wszystkich tych, jakie mają z nimi związek. Bystry absolwent po tym kierunku, jako specjalista rozwiniętej analizy danych, może znaleźć zatrudnienie w biznesie, administracji publicznej oraz w jednostkach badawczych, wyspecjalizowanych w eksperckiej analityce danych.

Zobacz również – link

You may also like...