Jakie książki powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce? Co jest niezbędnym minimum?

Istnieją takie pozycje książkowe, jakie powinien posiadać każdy. Nie może ich zabraknąć na w domach. Które to książki? Kiedy są przydatne?

słowniki językowe

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno taką pozycją są różnego rodzaju słowniki. Słownik j polskiego jest konieczny, jak zależy nam na chemia na 100 procent poprawności językowej. Osoby, które dużo piszą wiedzą doskonale jak jest to istotne. Natomiast także uczniowie czy studenci docenią dużą wartość tego słownika. Jest on bowiem przydatny w zadaniach domowych. Tak samo przydatną rzeczą są słowniki językowe. Słownik włoski czy hiszpańsko-polski to pomocna rzecz, kiedy uczymy się języka- polecany słownik włoski.

Niektórzy pomyślą pewnie, że posiadanie takich książek jest staroświeckie oraz niepotrzebne, skoro wszystko możemy odnaleźć w internecie. Nie zawsze jednak korzystamy z internetu albo też mamy komputer włączony. Dobrze jest mieć wersje drukowaną w domu, do jakiej można sięgnąć w każdej sytuacji. Poza tym sporo osób woli o wiele bardziej korzystać z wydań papierowych, niż z elektronicznych.

Jedną z oczywistych pozycji na półce powinna być encyklopedia. W czasach, jak jeszcze nie było internetu, w którym sprawdzało się różne informacje, to właśnie ta książka spełniała funkcję takiej skarbnicy wiedzy. Pojęcia ułożone alfabetycznie były proste do znalezienia, natomiast ilość wiedzy ogromna. Encyklopedia jest takim tytułem, który znajdziemy niemal w każdym domu. Sporo osób ma do niej także swego rodzaju sentyment, jaki pozostał jeszcze z młodości. Jak żadna inna książka bowiem dawała odpowiedzi na wiele pytań jak również rozjaśniała sporo zawiłych kwestii. Książki, jakich nie powinno zabraknąć w naszych mieszkaniach to z pewnością klasyka literatury- encyklopedia.

biblioteczka w domu

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com
Słowacki, Gombrowicz jak również inni wielcy polscy pisarze, to pozycje obowiązkowe. Z pewnością nagrywanie płyt z najbardziej znanymi książkami oraz sprzedawanie ich w formie audiobooków, ogromnie przyczyniło się do znajomości tego typu klasycznej literatury. Natomiast nie ma to jak prawdziwa książka, jaką można sobie poczytać choćby przed snem i wrócić do tych najbardziej lubianych fragmentów.

Na pewno istnieje jeszcze wiele tego rodzaju obowiązkowych tytułów na półkach z książkami w naszych domowych biblioteczkach. Natomiast te wspomniane wyżej to takie minimum, od którego można wyjść oraz potem stopniowo gromadzić coraz większą ilość tytułów.

Możesz również polubić…