Nie zapominaj, iż 1% swoich podatków masz prawo przekazać dla potrzebujących instytucji

Każdego roku płacimy podatki, jednak tym samym mamy możliwość pomóc i to w ogromnym stopniu. Dzięki zaangażowaniu osób dobrej woli możemy oddać część swojego podatku na cele charytatywne i wspomóc organizację wskazaną przez danego podatnika. Wszyscy płacący podatki mają również możliwość rozliczania pit przez internet 2014, co jest niezwykłym uproszczeniem. Najlepiej przygotowane opcje opisane są dokładnie na głównej stronie internetowej jedenprocent.pl, dlatego warto już teraz zwrócić na to swoją uwagę.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers

Czyli kiedy będziesz już chciał nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, najzwyczajniej musisz wybrać tę fundację, która pasuje Tobie. Wiadomo – jeden człowiek chce wspomóc polskie lasy, inny zwierzaki, a jeszcze ktoś inny dzieci. Wychodzę z tego założenia, iż trzeba pomagać, i nie jest ważne komu pomagamy. Tzn.

to jest oczywiście istotne, lecz mylą się te osoby, które przykładowo uważają, że pomaganie przykładowo psom nie ma sensu, bo człowiek jest najistotniejszy. Myślę, iż należy tak jakby pomoc dystrybuować bardziej równomiernie. Zachęcam w związku z tym do wsparcia Fundacji. Przekazanie 1% podatku okazuje się niezwykle łatwe i nie sprawia podatnikowi żadnych trudności.

Po prostu w określonej tabelce w formularzu deklaracji podatkowej musi się wpisać numer KRS fundacji, którą pragnie się wesprzeć procentem swojego podatku oraz kwotę, jaka ma być na ten cel przekazana. Jeżeli obawia się samodzielnie sporządzić deklarację podatkową i oddać 1% podatku, można zgłosić się z tym do biura rachunkowego. W takim przypadku należy dostarczyć numer KRS określonej instytucji. Sprawdź listę: www.naratunek.org/pomoz-teraz/poradnik-podatnika-jak-przekazac-1-podatku-za-2014-na-organizacje-pozytku-publicznego/.

Gotówka

Autor: reynermedia

Jeżeli nie wie się, komu można oddać 1% własnego podatku, warto odwiedzić internet i zaznajomić się z listą organizacji pożytku publicznego,który jest tam zamieszczony. Poznając się z profilem działania poszczególnych jednostek, można z sukcesem wybrać tę, której model wydaje się podatnikowi najbardziej bliski. 1% podatku można też przekazać na terapię znajomych dzieci, jednakże w tej sytuacji w deklaracji podatkowej, wpisując numer KRS organizacji, trzeba także określić cel szczegółowy.