Co wręczyć maluchowi pod choinkę?

Z pomocą mogą przyjść, oczywiście, rodzice, którzy chcą włożyć pewne koszty w wyprawkę dla niemowlaka i powiedzą, co i jak należy pozałatwiać, jak urządzić pokój, jak urodzić i jak wychować. Problem jednak tkwi w tym, że najprawdopodobniej, ze względu na wiek, niezbyt dobrze zdają sobie sprawę z dzisiejszej sytuacji i mogą dać wmówić sobie coś, co okaże się rzutować na rozwoju naszego dziecka. Liderem w tej dziedzinie wciąż pozostają zabawki Fisher Price. Firma ta robi zabawki dla maluchów w każdym wieku.

plac zabaw

Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta

Zarówno grzechotki dla niemowląt jak i zabawki dla dzieci do trzeciego roku życia oraz starszych. Wszystkie wykonane są z najwyższą starannością, posiadają wszelkie wymagane atesty i na pewno są bezpieczne dla maluchów. Po pierwsze warto poczytać w internecie lub zamówić biuletyny skupiające się na tym, jakie zabawki są najbardziej właściwe dla wieku naszej pociechy, mówiąc tu o bardzo małych dzieciach, producenci nie przedstawiają specjalnie dużego wyboru. Po wybraniu grupy i podstawowych reguł bezpieczeństwa które są związane z wyprawką dla niemowlaka, jak miękkie zabawki o niemożliwych do zmiażdżenia, niepołykalnych fragmentach, jak zakupy.linkbaby.pl, warto zapoznać się z tymi mniej znanymi.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Dla dzieci w wieku około sześciu lat idealną zabawką mogą być klocki. Oczywiście kultowe Lego powinno być w skrzyni z zabawkami każdego dziecka w odpowiednim wieku. Wspaniała jest seria w kategorii ninjago. Budowanie z takich klocków rozwija zdolności manualne, dokładność i oczywiście wyobraźnię.

Gdy już wszystko wybudujemy możemy zachęcić dziecko do wymyślenia historii postaci i odegrania wymyślonej sytuacji. Pomaga w tym nam nie tylko prawo państwowe, które nie wyraża zgody na to, by w Polsce sprzedawać upominki dla najmłodszych oraz kołyski dla niemowląt, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, ale pomocna jest również na tej płaszczyźnie Unia Europejska. Gryzaki należą do najprostszych, najbardziej pewnych i na co dzień używanych zabawek dla najmłodszych. Zabawki takie jak gryzaki nie spełniają jedynie tej roli, są bezkonkurencyjne przede wszystkim w czasie ząbkowania.

Zwykle nierówna powierzchnia masuje dziąsła malucha, natomiast materiał, z którego wykonane są gryzaki, jest trwały oraz bezpieczny. Gryzaki powinno się podawać dzieciom od 3 miesiąca życia. Wtedy dziecko rozwija swój zmysł dotyku bardzo energicznie. Gryzaki można chłodzić w lodówce, co pomaga zmniejszać ból ząbkowania.