Szkoły podstawowe w dolnośląskim

Bardzo często zastanawiamy się, do jakiej szkoły posłać naszego malucha. Nie jest to łatwy wybór. Obecnie wydaje się, że dziecko musi od najmłodszych lat sporo się uczyć, żeby coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcielibyśmy naszemu dziecku całkowicie zabierać bycia dzieckiem.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Dlatego mamy dylemat. Jednak idealnym rozwiązanie na pewno okaże się prywatna szkoła podstawowa. W prywatnej szkole zajęcia są prowadzone w taki sposób, żeby dziecko bardzo dużo zapamiętało w czasie trwania lekcji. Poza tym, kiedy nauczyciel dostrzeże jakieś predyspozycje u dziecka, od razu podzieli się tym, co zauważy z rodzicami i zostaną dziecku stworzone warunki w szkole, żeby mogło te naturalne zdolności, czy to do gry na gitarze czy uprawiania jakiegoś sportu, rozwijać. W klasach w prywatnych szkołach jest mniejsza ilość dzieci, a to ma wpływ na komfort uczenia nauczyciela i poprawę uczenia się dziecka. Musimy brać pod uwagę to, że dzieci nie są w stanie jeszcze się koncentrować, kiedy coś nie bardzo je interesuje. Dlatego lepiej by w szkole podstawowej nasze dziecko było otoczone większą opieką, a tego można spodziewać się po prywatnej szkole.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Przedszkole dla wszystkich dzieci

Gdy przychodzi czas, że trzeba zacząć prowadzać dziecko do przedszkola to możemy mieć problem. W sumie, w tej kropce najczęściej jesteśmy jakiś rok, a w większych miejscowościach zdarza się, że i dwa lata, przed tą chwilą. Najpierw trzeba dziecko do któregoś przedszkola zapisać. I zanim jeszcze zaczniemy poszukiwać wolnych miejsc w przedszkolach, to musimy się zastanowić czy szukamy przedszkola publicznego czy prywatnego. Jeśli mamy pieniądze, to na pewno powinniśmy postawić na przedszkole niepubliczne Wrocław.

Dzieci w tego typu przedszkolach mają fajniejsze warunki niż dzieciaczki w przedszkolach publicznych. Jest więcej zajęć dodatkowych i nasze dziecko może w przedszkolu prywatnym spędzić więcej godzin aniżeli w przedszkolu publicznym. Dodatkowo, kiedy zaczynamy szukać miejsca w przedszkolu w ostatniej chwili, to na pewno będziemy mieli wybór jedynie wśród przedszkoli prywatnych, choć i tu możemy mieć kłopot, bo w publicznych przedszkolach miejsca są zaklepywane dużo, dużo wcześniej. Jak to się mówi, małe dziecko, mały kłopot, duże dzieci, większy kłopot. I dopóki dziecko jest z nami w domu, to nie musimy logistycznie rozwiązywać całego odbierania i zawożenia dziecka do przedszkola. Poza tym nie wszystkie dzieci chętnie chcą zostawać w przedszkolu. Może być problem z płaczem. Cóż lepiej jednak prowadzać dziecko do przedszkola, żeby przyzwyczaiło się do innych dzieci, bo potem w szkole podstawowej może mieć kłopot.