• Bez kategorii

Księguj we własnym zakresie lub wcale. Czy praca w papierkach to jest zajęcie dla wszystkich?

Każda – mała lub większa firma musi się rozliczać przed Urzędem Skarbowym. Część robi to z głową, unikając nadmiernych wydatków, inni skrupulatnie, od czasu do czasu płacąc przy okazji za coś, z czego nie powinni być rozliczani, a pozostali znów mało profesjonalnie narażając się na orgomne straty. Czy da się odszukać rozwiązanie by pogodzić wszystkich?

Kalkulator

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Z ratunkiem dociera nam tu outsourcing. Wyrażenie kojarzone głównie z logistyką i składowaniem tam naprawdę może dotyczyć praktycznie każdego typu usług. Najczęściej w dużych miejscach biurowych tj. Kraków, Warszawa, GOP jesteśmy w stanie spotkać przedsiębiorstwa parające się wynajmowaniej swoich możliwości księgowych kontrahentom. Doszło tak więc do sytuacji, iż nasi Rodacy wykonują to na tyle dobrze, że kooperują z nimi nie tylko polskie spółki, ale również duże firmy Ameryki Północnej.

Wtedy to tryb realizacji zleceń pracujacych tam osób przekształca się ze normalnego jedno, dwu lub trzyzmianowego do nawet sześciozmianowego. Wiąże się to w tym samym czasie ze wzrostem cen. Jednak cennik usług księgowych nie przeraża nikogo z Polski, a także z zachodu. Szczególnie w sytuacji, gdy prowadząc firmę jesteśmy w stanie wrzucić to w koszta oraz wziąć płatność jako fakturę. Rozpiętość cen tychże usług rozpiera się od kilku złotych za rozliczanie umów cywilnoprawnych do zgoła kilku i kilkunastu tysięcy złotówek za kierowanie i działanie z pomocą ksiąg handlowych w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa.

Zaczynając konkretny biznes główną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy zrobić, to przyjrzeć się, który cennik usług księgowych będzie wystarczał naszym potrzebom. Często businessmani umniejszają powagę tego elementu i kończy się to ku rozpaczy ogromnymi rystrykcjami końcem okresu.

Należy, z niszczącą szczerością przytaknąć, że nie każdą rzecz jesteśmy w stanie zrobić sami. Nawet jeśli za młodu rozliczaliśmy sami dokumnetację, to od czasu do czasu nie inaczej dobrze skupić się jedynie na sprawowaniu biznesu, a księgowanie (zobacz najpopularniejsze programy księgowe) powierzyć księgowym.
Stąd też przedsiębiorstwa oferujące usługi księgowe są tak popularne, a ich pozycjana arenie biznesowej nadal rośnie.

Możesz również polubić…