• Bez kategorii

W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym przez internet?

Blankiet PIT-37 związany jest z wszelkimi przychodami osiąganymi i rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia umowy lub dokonania czynności, z tytułu których trzeba rozliczyć się samemu, wówczas nie korzystamy z tego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, którą składa pracobiorca, zleceniobiorca czy inna osoba, za którą zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (przykładowo pracodawca, zleceniodawca, itp.).

Wielu podatników z pewnością pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się na pocztach w ostatnim dniu składania deklaracji skarbowych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera funkcjonalny program pit 2015. Dzięki możliwości przekazywania dokumentów pit online 2015, kolejki się skróciły, a my nie musimy nawet opuszczać domku, aby dopełnić formalności ze skarbówką. Zysków jest jednak więcej, szczególnie gdy rozliczenia podatków nie zlecamy do biura księgowego, tylko sporządzamy je samodzielnie. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie za rękę. Podpowie, które dane a także gdzie trzeba wprowadzić, i zweryfikuje, czy każde niezbędne pola są przez nas prawidłowo wypełnione. Minimalizuje to niebezpieczeństwo popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością składania korekty zeznania oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem podatkowym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im szybciej poślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej uzyskasz zwrot podatku! Decydując się na wysłanie oświadczenia przez internet, unikniemy jednego z najczęstszych błędów.

Ten proponowany serwis (http://www.sklepnumizmatyczny.pl/), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do ważnych treści na przedstawiany temat – zobacz również inne artykuły mające nie mniej satysfakcjonujące wpisy.

Przez wiele lat podatnicy przesyłający deklaracje pocztą zapominali się podpisać! W przypadku oświadczeń przesyłanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Zamiast niego, w celu weryfikacji podatnika wystarczy podać sumę przychodu z deklaracjiskładanej w minionym roku, zaś po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem na to, iż dostarczyliśmy deklarację fiskalną w terminie.

Pod koniec czasu składania rocznych oświadczeń swe zeznania podatkowe posyła masa osób. Jeżeli przypada nam zwrot, musimy na niego poczekać dłużej. Im wcześniej zatem wyślemy nasz PIT, tym rychlej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A kiedy zmuszeni będziemy dopłacić, to warto wcześniej poznać sumę, o jaką zasilimy konto urzędu fiskalnego i odpowiednio zaplanować ją w domowym budżecie. Sam formularz możemy naturalnie wysłać w późniejszym czasie.

Możesz również polubić…