• Bez kategorii

E-procurement

W Internecie możemy odnaleźć bardzo dużo platform zakupowych dla firm. Takie aukcje elektroniczne oferuje wyroby w niewysokich cenach prosto od wytwórców.

Przebiegające tu transakcje są jasne i pewne. Nabyć tu można między innymi w artykuły biurowe, spożywcze, piśmiennicze, szkolne, spożywcze oraz tysiące innych. Takie usługi e-procurement w najbliższej przyszłości liczą na szybki wzrost na rynku, albowiem korzystanie z nich znacznie obniża wydatki postępowania zakupowego.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aktualnie jest to niezwykle ważne. Aukcje (zobacz platforma dla firm) internetowe jest to obszar usług, który jest zwięźle powiązany z elektronicznymi mechanizmami zamówień zaopatrzeń zarówno w sektorach osobistych jak i również publicznych. Całość przebiega drogą elektroniczną – obieg dokumentów, e-podpis, e-faktura. Kiedy chcemy nabyć produkty spełniające bardzo określone parametry warto skorzystać z funkcji aukcje elektroniczne. Na takich aukcjach dostawcy konkurują ze sobą, dlatego możemy liczyć na niskie ceny wyrobu, który chcemy zakupić. Zaciekawienie takimi aukcjami przybywa z roku na rok. Owszem mają one swoje dobre i złe strony. Plusem jest prostota nawiązania transakcji, dostępność produktu a także koszt produkty. Wadą jest to, że nabyty wyrób nie każdorazowo prezentuje się tak samo jak zobrazował go sprzedawca i zamiast przyjechać do nas w przeciągu 24 godzin jest na miejscu dopiero po pewnym czasie. Ale w bardzo nieskomplikowany sposób można tego ustrzec się. Należy przed nabyciem zobaczyć jakie opinie posiada sprzedający. Komentarze te są pisane przez osoby kupujące. Zobacz więcej o tych usługach na .

Posiadacze niedużych sklepików coraz częściej decydują się na łączenie w grupy zakupowe. Dzięki temu, że utworzą dużego odbiorcę mogą ekonomiczniej kupić dany produkt, a następnie z znacznym zyskiem go sprzedać. Nie tylko oni tak czynią. Łączą się rozmaite podmioty gospodarcze oraz osoby indywidualne. Można wyróżnić dwa podstawowe obszary grup zakupowych:
– Obszar Grup Zakupowych Osób Indywidualnych,
– Obszar Grup Zakupowych Firm i Instytucji

Źródło: Logintrade

Możesz również polubić…