• Bez kategorii

Kontrola serwerów – warto?

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością każda osoba, która ma działalność gospodarczą zdaje sobie sprawę, czym jest audyt finansowy.

Mniej znanym typem kontroli są audyty IT. Dzisiaj w zasadzie każda działalność utrzymuje sporą infrastrukturę komputerową złożoną z stacji roboczych, serwerów i pajęczyny powiązań kablowych i bezprzewodowych. Opiekę nad tym całym systemem najczęściej przekazuje się w ręce wyspecjalizowanych informatyków. Nadzorowanie infrastruktury komputerowej to trudne zadanie, zatem trzeba od czasu do czasu opłacić zawodowców z zewnątrz, którzy upewnią się, czy system funkcjonuje tak jak trzeba.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? To świetnie, gdyż również ta pełna notka (https://www.greczka.pl/) wciągnie Cię całkowicie, więc zobacz to!

Na tym właśnie opierają się audyty IT. Prowadzenie systematycznych i dokładnych audytów infrastruktury IT jest kluczowe w sytuacji, gdy firma zarządza ważnymi danymi, które należy chronić. Przykładem takiej działalności jest bank. Kontrolerzy robią audyt, sprawdzając, czy sprzęt informatyczny realizuje fundamentalne standardy, precyzowane przez normy (na przykład COBIT).

Dobrym rozwiązaniem, które uczyni, że system komputerowy firmy będzie wydajny i bezpieczny, jest specjalistyczny outsourcing IT. Jest to złożenie obsługi komputerów w ręce specjalistów z zewnętrznej firmy, która świadczy usługi dla działalności gospodarczych. Zatrudnienie zespołu z zewnątrz to oszczędność pracy – nie musisz spędzać godzin na rekrutacji osób z ogłoszenia. No i naturalnie otrzymujesz gwarancję, że nad infrastrukturą czuwają najlepsi ludzie.

Innym skutecznym sposobem na zwiększenie wydolności firmowych komputerów jest konsulting IT, zasadzający się na zatrudnieniu zespołu kompetentnych informatyków, którzy powiedzą, jakie reformy można wprowadzić, by poprawić infrastrukturę sieciową. Innowacją, która jest często proponowana przedsiębiorstwom, jest tak zwana wirtualizacja serwerów, czyli stworzenie na jednej maszynie paru indywidualnych serwerów. Tak da się przyciąć budżet firmy, nie stawiając kolejnych, kosztownych w utrzymaniu maszyn.

Możesz również polubić…