Niejeden rodzic wie, że gdy brzdąc podrośnie, zacznie się jego edukacja

Edukacja nie powinna rozpoczynać się od podstawówki, a znacznie wcześniej, gdy smyk skończy trzy lata.
Nikt nie powiedział, że w tak młodym wieku brzdąc powinien już czytać oraz pisać.

LEGO

Autor: jurek_jjt
nauczyciel

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou
wzrok

Autor: JZO
Źródło: JZO
Jednak pewnie powinien chodzić do przedszkola. W szczególności jeśli nie ma rodzeństwa. Wtedy będzie miał szansę spotykania się z innymi dziećmi. To pozwoli mu nauczyć się funkcjonowania w grupie i ogólnie przygotuje już dość wcześnie do odnajdywanie się w społeczeństwie. W grupie (nieważne ile ma się lat) trzeba przecież niekiedy pójść na kompromis, negocjować (kurs negocjacji) i umieć przekonać resztę jej członków do swych racji. Im wcześniej nasz osesek będzie musiał się z tym zetknąć, tym lepiej dla niego. Poza tym przebywanie wśród swych równolatków powoduje, że dziecko jest bardziej otwarte. Wybierając przedszkole, powinniśmy kierować się zatem kilkoma istotnymi aspektami. Pracownicy muszą być mili i wykazywać zawsze spore zaangażowanie. Empatia również jest jedną z głównych cech, którą powinna mieć każda przedszkolanka. Istotne jest też to, aby grupy były małe. Powinniśmy zwrócić uwagę także na to, czym będą karmione nasze szkraby. Dobrze byłoby, jeśliby placówka miała własną kuchnię i gotowała zdrowe obiady. Jeśli obiekt będzie miał duży ogród, a tam plac zabaw, to już w ogóle będzie to prawdziwy fart.

Przed zapisaniem potomka do przedszkola, warto się tam z nim wybrać. Musi poznać placówkę, móc się porozglądać oraz porozmawiać z nauczycielką. Ważne, by to jemu spodobało się miejsce.