Kilka uwag na temat minionych świąt w Polsce

Właśnie minęły – sądem większości z nas – najpiękniejsze święta w roku. Rzecz jasna ów frazes kiedy niekiedy budzi grozę, bowiem niektórzy z nas czują się troszkę przymuszeni do świętowania. Z tej przyczyny pozwolę sobie na parę uwag, by tą grozę następnym razem nieco zminimalizować.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com

Sarmackie obyczaje stawiają przed nami wyśrubowane wymogi w tymże temacie. Musi być koniecznie obficie, niezależnie od tego czy stać nas na to, lub czy odpowiada nam zalecany zbytek. Na wigilijnym stole dwanaście dań, przez pozostały okres świąteczny także gnące się stoły, hojne podarunki. Najczęściej kończy się to nie tylko kłopotami gastrycznymi, wyczerpaniem, ale też problemami finansowymi (zwłaszcza jeżeli ktoś postanowił wziąć prędką, przedświąteczną pożyczkę żeby sprostać tym wszystkim świątecznym zwyczajom). Więcej info tutaj: czytaj tu.

Myślę jednakże, że jeśli szczerze sobie odpowiemy na pytanie jak mamy chęć fetować, i się do rezultatów owych przemyśleń zastosujemy, nie będziemy żałować. Rzecz jasna nieodzowne będzie przeprowadzenie negocjacji z latoroślami (już w fazie pisania listów do św. Mikołaja) że może w tym roku zamiast następnej gry na xbox bądź playstation zadowoli się dorastająca pociecha po prostu świetną książką, i zamiast zmieniać w proch przybyszy z kosmosu zanurzy się w świecie własnej fantazji w ślad za czytaną historią.

Może to nam co prawda sprawić troszkę kłopotu, jednakże każda rewolucja jest trochę krwawa. Nie uważam że konsole do gier są złem, jednak jak we wszystkim potrzebny jest umiar. Podmienienie Xbox na dobrą lekturę lub na przykład planszową grę może być pozytywne dla wszystkich. Nic tak bardzo nie przybliża członków rodziny do siebie jak wspólna lektura czy wspólna zabawa. Świetnym pomysłem na podarek dla potomka mogą być także klocki, oczywiście odpowiednie do wieku dziecka.

Kiedy sprawdzisz już niniejszy artykuł, to poza tym zobacz także co zawiera rekomendowana strona (https://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/), ponieważ prezentuje ona równie intrygujące kwestie.

W taki sposób jak tutaj: .

klocki dla dzieci

Autor: bnilsen
Źródło: http://www.flickr.com

Młodszym polecam klocki Lego Duplo. Mają proste kształty i są dużych rozmiarów, co umożliwi malcom komfortową zabawę. Starsi również znajdą dla siebie coś ciekawego. Firma tworząca klocki Lego Duplo dla starszych dzieci tworzy zestawy w wyższym stopniu złożone, które spełniają warunki zabawki wychowawczej, ucząc dla przykładu praw fizyki przez zabawę.

Możesz również polubić…