• Bez kategorii

Dziewczynki od lat lubią grać w dom – fascynuje je bycie mamusią i dbanie o domowe ognisko.

W niejednym muzeum możemy wśród wiekowych eksponatów wyszukać zabawki ówczesnych maluchów. Nikogo nie dziwi, kiedy dostrzega lalki. Były i nadal są to zabawki dla dziewczynek.

Zatem balkonik do chodzenia zawsze było tak, że nieduże dziewczynki brały przykład z mamy. Chciały posiadać lalki, ubranka dla nich i wózki dla lalek, żeby móc bawić się w dom. W ten sposób szykowały się to tego, że w dorosłym życiu same będą żonami oraz mamami.
drewniany domek dla lalek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
lalka szmaciana

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie chemii zawartej we wszystkich produktach – w jedzeniu, ciuchach, zabawkach, a nawet wodzie i powietrzu, należy zatroszczyć się o zdrowe otoczenie dla małej pociechy. Dobrym pomysłem może być powrót do naturalnych surowców, z których robione są zabawki (Dziecięce inspiracje na NEFERE). Chodzi tu zazwyczaj o drewno, ale również len lub bawełnę, z których powstaje lalka szmaciana. Czasy sztucznych lalek-wieszaków odchodzą powoli do lamusa. Współczesne, uświadomione matki pragną ochraniać dziecko przed nienaturalnymi modelami i nienaturalnymi tworzywami, takimi jak: plastik. Drewniany domek dla lalek (drewniany domek dla lalek) jest korzystnym pomysłem. Należy poszukać spółkę, która sprzedaje zabawki z atestem jakości i spełnia wszelkie unijne normy dla zabawek ekologicznych.
strój robota

Autor: North Charleston
Źródło: http://www.flickr.com
Przed nabyciem jakiejkolwiek zabawki dla swojej ukochanej dziewczynki, warto zastanowić się czy na sto procent nie spowoduje to żadnych szkód oraz problemów ze zdrowie.

Trzeba ochraniać swoje pociechy przed zbyt dużą ilością chemii w otaczającym nas świecie i skupić się na świadomym, naturalnym macierzyństwie.

Możesz również polubić…