• Bez kategorii

Zabawa, jaka uczy

Na pewno niemalże każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa rzeczy takie, jak na przykład nauka samodzielnego jedzenia, siusiania do nocniczka, naśladowania zwierząt i tym podobne.

Żadna z tych czynności nie była przeprowadzana jak w szkole. Dzieci należy właściwie podejść, tak by nauczyły się w pewnym sensie poprzez zabawę.
Nauka przez zabawę to ukochany sposób przyswajania wszelkich wiadomości oraz działań przez nasze pociechy. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się innymi sposobami, po prostu nie potrafią one się na nich odpowiednio długo skupić, by tak poprowadzona nauka dała jakieś efekty. Opiekując się dzieckiem trzeba wykazywać się nieprzerwanie ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego we własnym tempie, bez porównania wolniej aniżeli my, co może czasami być przyczyną frustracji. Jednak nie ma się co frustrować – to zupełnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo . Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dzieci, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka przez zabawę, tak uwielbiana przez dzieci, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, opłaca się korzystać z fachowych pomocy, które da się znaleźć na półkach w księgarni lub online. Niezawodne będzie także wSPArcie innych rodziców – ich doświadczenie może być niezwykle cenne.

selfie - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Warto, także w następnych etapach rozwoju, często wprowadzać do zabaw walory edukacyjne.

Gdy zaciekawił Cię opisany problem, poznaj serwis szkolenie z negocjacji, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

W taki dziecko może opanować wiele umiejętności oraz wiedzy całkowicie nieświadomie.

Wszelkie zabawy, w tym również zabawy dla przedszkolaków, muszą być nie tylko w pełni bezpieczne, lecz także właściwie dostosowane do ich wieku, okoliczności i tym podobne . Wówczas wtedy na pewno spodobają się maluchom, a poza tym będą dla nich całkiem pożyteczne. Doświadczona przedszkolanka na pewno poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Możesz również polubić…